Jaak Valge otsib koos kolleegidega alkoholikahjude vähendamise võimalusi

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Pudelid

Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni juht Jaak Valge arutasid eile koos rahvastikuminister Riina Solmani ja sotsiaalminister Tanel Kiigega alkoholipoliitika tuleviku eesmärke ja alkoholi liigtarbimisest tingitud kahjude vähendamise võimalusi.

Valge sõnas, et alkoholitarvitamise ulatus on Eestis jätkuvalt probleem. „Alkoholi liigtarvitamist on teadvustatud mitmes kohas eraldi, mis demonstreerib, et tegemist ei ole pseudoprobleemiga. On hea meel tõdeda, et praeguse võimuliidu osalised on otsustanud selle probleemi üle tõsiselt aru pidada.“ ütles Valge ministeeriumi pressiesindaja teatel.

Ühiskonna hoiakud alkoholitarbimise suhtes mängivad olulist rolli, seal hulgas sõltuvuse kujunemisel ja abi otsimisel. Oluline on probleeme märgata enne nende süvenemist ning tugi peab olema kõigile kättesaadav. Üha tavapärasem on, et visiidil perearsti juurde arutatakse alkoholi tarvitamisega seotud riske tervisele ja vajadusel antakse nõu riskide vähendamiseks.

Kommentaarid

One commentOn Jaak Valge otsib koos kolleegidega alkoholikahjude vähendamise võimalusi

  • Avatar

    Tuleb taastada alkoholikultuur: miks, kuna, kuidas, kellega, … lõpetada silmakirjalik loosunglikkus, kaob liigtarvitamine ja kaovad probleemid.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused