Jälgi mängu: Mary Kross läheb kohtusse valetamist põhjendama 26. augustil

Uudised,
©Scanpix.
Eerik-Niiles Kross ja Mary Kross

Neile, eks tahavad näha, milline on üks liberastist valetaja, peaks endale kalendrisse kirja panema 26. augusti, just siis toimub oma ründamise kohta politseile valetanud ning selle eest süüdistuse saanud Riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Krossi kriminaalasja eelistung, kus pannakse paika järgnevad istungite ajad.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis juuni lõpus Mary Krossi kriminaalasja kohtusse, kuna süüdistuse järgi valetas Kross Stroomi rannas toimunud kallaletungi kohta.

Mary Krossile esitati süüdistus valeütluste andmises – süüdistuse järgi andis ta teadlikult politseis mitmel korral kannatanuna ülekuulamisel valeütlusi, justkui ta oleks 27. novembril 2018 viibinud Stroomi ranna pargis ning tundmatud mehed olla teda kividega loopinud. Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud nimetatud ajal Stroomi ranna pargis.

Eelmise aasta novembris hakkas sotsiaalmeedias levima kulutulena teade, nagu oleksid  Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks Eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas Postimehele, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine.

Valeütluste andmises süüdi mõistmise korral võidakse Krossile mõista rahaline karistus või kuni kolm aastat vanglat.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused