Järjekordne tõestus: Kert Kingo ajas õiget asja, kui nõudis ametnikelt aru

Eesti, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Kert Kingo

Postimees kirjutab, et „majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi veetis suvel mitu päeva olematu rahvaarvuga eksootilises Bermuda saareriigis, et aidata ühel eraettevõttel seal „uksi avada“ ehk lepinguid saada”. Seega polnud kõrge riigiametniku puhul tegemist riigi huvides tehtud reisiga.

Endine IT- ja väliskaubanduse minister Kert Kingo lausus selle kohta kommentaariks, et tema tahtis juba siis oma haldusalal sisse viia välislähetuste aruandlussüsteemi, kus oleks täpselt kirjas ametniku reisi eesmärk, sisu ja tulemused, kuid sellele oli vastu kantsler Ando Lepimann, kuigi teistes ministeeriumides selline süsteem kehtib.

Seega on üha enam näha, et opositsiooni ja meedia kriitikatulva alla sattunud Kert Kingo ajas ministrina õiget asja ning tekitas end täissöönud ametnikele, kelle ees isegi president Kaljulaid vabandas, ebamugavusi.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused