Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järjekordne valeuudis Delfilt, kuid ERR-i tasakaalustamatus siiski võetakse päevakorda

-
28.03.2019
© Tanel Meos/Ekspress Meedia

Delfi on fabritseerinud järjekordse valeuudise, kui kirjutab, et Martin Helme nõuab ERR-ilt EKRE suhtes kriitiliste ajakirjanike karistamist ja eetrist maha võtmist.

Reporter Vahur Kooritsa poolt pandud sellise rasvase pealkirja taga seisab tegelikult lugu sellest, et EKRE aseesimees ja Eesti ringhäälingunõukogu liige Martin Helme saatis nõukogule kirja, milles palub võtta nõukogul päevakorda punkt, kus võetakse arutluse alla ERR-i tasakaalustamatus valimiste järgsel perioodil uudiste- ja arvamussaadetes.

Helme küsis, mida kavatseb juhatus reaalselt ette võtta, et tekkinud tõsine seaduserikkumine (ERR seadus paragrahv 3, lg 3,5, paragrahv 6, lg 2, 3, 4, 5) ei jääks ajakohaselt ja proportsionaalselt karistamata.

„Kas juhatus kavatseb taas, nagu tavapäraselt, käsi laiutada ja öelda, et ups, proovime tulevikus paremini. Või on plaanis oma totaalset kallutatust ja ebaprofessionaalsust demonstreerinud töötajad eetrist maha võtta? Kaua kavatsetakse jätkata seaduse nõuete mitte täitmist ja organisatsiooni tõsiseltvõetavuse ning usaldusväärsuse põhja laskmist?“ kirjutas Helme, mainimata poole sõnagagi EKRE-t.

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann Delfile, et nõukogu liikmel on õigus sellisel moel päevakorra punkte paluda lisada. Seejuures möönis Veidemann, et küsimus tasakaalustatusest on olemas ka tema jaoks. Ta lausus, et on ka ise märganud uudistesaates retoorilist teravust intervjueeritavate suhtes, mis jätab mulje, nagu oleks intervjueerija võtnud isikliku positisooni mingi poliitilise jõu suhtes. Tema mureks oli vaid see, et kuidas tasakaalustamatust mõõta.

Selle punkti päevakorda võtmine võib kõne alla tulla 9. aprillil.