Jutud eestlaste üüratust rikkusest on jama: pangaklientidest üle pooltel on arvel alla 500 euro

Uudised,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia

Kuigi palju räägitakse, kuidas kogusummas mitmete miljarditeni ulatuvad hoiused eestlaste pangakontodel aina kasvavad, on statistikat lahti võttes pilt hoopis nukram.

Hoolimata kiirest palgakasvust ei ole Eesti elanike säästud piisavad. Näiteks Swedbanki hoiuste mediaansumma on praegu 351 eurot. Swedbanki üle 900 000 kliendist vaid viiendikul on likviidseid varasid üle 2500 euro, kuid üle pooltel (60%) on need alla 500 euro.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestlaste hoiustest rääkivas Ärilehe artiklis tõi konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing esile, et „meil on lihtne tekitada muna- või tatrapaanikat“.

„See on ka põhjus, miks näiteks hinnatõusu järel muutuvad Eesti inimesed murelikuks. Kui inimesel on pere eelarve selline, et on kõik arvel ega ole vaba ressurssi, siis hinnatõusud häirivad inimest tunduvalt enam ja teevad murelikumaks,” lausus konjunktuuriinstituudi juht.

„Neid inimesi, kes tegelevad väärtpaberitega, on Eestis väga vähe, aga neist räägitakse palju. Ajalehtedes on investor Mari ja investor Toomas, aga reaalsus on, et inimesed ootavad hinge kinni hoides järgmist palgapäeva. See on reaalne elu,” ütles Josing.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused