Jutud eestlaste üüratust rikkusest on jama: pangaklientidest üle pooltel on arvel alla 500 euro

Kuigi palju räägitakse, kuidas kogusummas mitmete miljarditeni ulatuvad hoiused eestlaste pangakontodel aina kasvavad, on statistikat lahti võttes pilt hoopis nukram.

Hoolimata kiirest palgakasvust ei ole Eesti elanike säästud piisavad. Näiteks Swedbanki hoiuste mediaansumma on praegu 351 eurot. Swedbanki üle 900 000 kliendist vaid viiendikul on likviidseid varasid üle 2500 euro, kuid üle pooltel (60%) on need alla 500 euro.

Eestlaste hoiustest rääkivas Ärilehe artiklis tõi konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing esile, et „meil on lihtne tekitada muna- või tatrapaanikat“.

„See on ka põhjus, miks näiteks hinnatõusu järel muutuvad Eesti inimesed murelikuks. Kui inimesel on pere eelarve selline, et on kõik arvel ega ole vaba ressurssi, siis hinnatõusud häirivad inimest tunduvalt enam ja teevad murelikumaks,” lausus konjunktuuriinstituudi juht.

„Neid inimesi, kes tegelevad väärtpaberitega, on Eestis väga vähe, aga neist räägitakse palju. Ajalehtedes on investor Mari ja investor Toomas, aga reaalsus on, et inimesed ootavad hinge kinni hoides järgmist palgapäeva. See on reaalne elu,” ütles Josing.

Kommentaarid