Kas interrinde uus tulemine? Sotsid kutsuvad oma valijaid võitlusele

Sotside ja internatside ühisosa.

Valimistel ülikehva tulemuse saavutanud sotsid haarasid ahastuses viimasest õlekõrrest ning kehutavad inimesi võitlusele, mida võib võtta üheselt üleskutsena lisada niigi pingelises olukorras ebastabiilsust.

Õhtuleht valab õli tulle oma pealkirjaga: „Sotsid kutsuvad inimesi barrikaadidele? „Ärge jääge oma liistude juurde, tegutsege!““.

Kas tõesti jäävad jõuametid seda üleskutset käed rüpes pealt vaatama ning Eestit ootavad ees meedia ja nurka aetud poliitikute mahitusel üles köetud rahva kokkupõrked?

Sotsid on valmis soperdanud avalduse, mille esimene pool on adresseeritud Kaja Kallasele, et tema kui valimiste võitja peab võtma vastutuse ja tegutsema. Alatustega harjunud sotsid leiavad, et kõige õigem oleks Reformierakonnal Keskerakonnast ja Isamaast liikmeid üle meelitada.

Sõjaka üleskutse teine pool on suunatud valijatele, tsiteerides oma liidri Jevgeni Ossinovski poolt 2016. aastal peetud kõnet: „Head inimesed, ärge jääge oma liistude juurde! Olge selles võitluses meie kõrval! Ärge kartke, et selles võitluses pooli valides te kaotate oma akadeemilise või kunstilise tõsiseltvõetavuse või erapooletuse. Võitlus avatuse ja sallivuse eest ei ole parteipoliitiline lahing, see on võitlus riigi ja rahva säilimise ja arenemise eest. (—) Täna ei ole enam aega küsida. Tuleb tegutseda!”

Vägisi meenuvad 30 aasta tagused punalippudega lehvitanud räuskavad internatsid, kes Eesti rahvuslasi ründasid ning Henn Põlluaasa värske raamat “Sotsid. Interrinde teine tulemine”.

Kommentaarid