Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas Tallinna-Helsingi tunneli taga on Hiina kommunistid?

-
12.09.2019
Peter Vesterbacka
© Scanpix.

Hiina riik ja ettevõtjad on lubanud Tallinna ja Helsingi vahele plaanitavasse tunnelisse investeerida küll üüratuid summasid, kuid mingil juhul pole tegemist Hiina kommunstide konspiratsiooniga, lubab kurjade lindude mängu looja ja praegune tunnelirajamise eestvedaja Peter Vesterbacka.

„Alati on olemas hirm selle pärast, et Hiina ostab kõik ära ja me peame hakkama kõik hiina keelt rääkima. Mina kinnitan, et Hiina investorid investeerivad tunnelisse, kuna see on hea äri,“ rääkis ta TechDay konverentsil Postimehe vahendusel.

“See pole Hiina kommunistliku partei konspiratsioon. Kui see nii oleks, siis ma teaksin seda ja kui ma teaksin, siis ma ütleksin seda teile kohe,“ ei kõlanud Vesterbacka kuigi veenvalt.

Hiljuti avaldas Postimees uudise, kuidas Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: “Hongkongis asuva Hiina keskvalitsuse alla kuuluv ajaleht Wen Wei Po avaldas 24. augustil kolme Balti riigi iseseisvust mõnitava artikli, kus muuhulgas öeldakse, et loodetud edu asemel jäid Eesti, Läti ja Leedu virelusse ja nende riikide elatustase on isegi täna veel madalam kui oli nõukogude ajal.”

Vahetult enne seda artiklit olid Hongkongi meeleavaldajad moodustanud Balti riikide eeskujul oma “Balti keti”.

UU