Keit Kasemets Eesti mainest Euroopas: mitte midagi pole muutunud

Uudised,
©Scanpix
Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uus juht Keit Kasemets

Hoolimata ERR-i erapooliku reporteri Toomas Sildami ponnistustest, ei soostunud Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets tunnistama, et Eesti maine oleks Euroopa rikutud, nagu seda siin mõned jõud jonnaka järjekindlusega näidata soovivad.

„Milline on Eesti maine praegu?“ küsis sotsimeelne ajakirjanik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keit Kasemets vastas: „Euroopa Liidus ei ole see veel väga palju teistsugune, kui varem.“

Ta märkis, et inimestel on küll küsimusi, aga vara on lõplikult öelda, et Eesti mainel midagi viga oleks.

Eeskätt Reformierakonna mõned poliitikud üritavad suurest kaotusekibedusest oma vanu tutvusi ära kasutada, otsivad üles neile ustavad ajakirjanikud ning räägivad Eestist hirmulugusid, mida heausksed reporterid ka ära trükivad.

Selline vastutustundetu, kuid sihilik tegevus võib tõepoolest mingil hetkel Eesti mainele kahju teha, kuid õnneks on seni kõik veel okei, sest Eesti siiski on väiksem kui Euroopa, ehkki meie mõnedele poliitikutele näib asi vastupidine.

Toomas Sildam ei jäta jonni ja küsib aga edasi: „Kas uue valitsuse koosseis ja segadust tekitavad käemärgid on Eesti mainet muutnud?“

Kaine mõistuse säilitanud Keit Kasemets vastab: „ Küsigem esmalt – miks on maine tähtis, et Eesti kuvand oleks positiivne? Väikeriigi puhul annab see rohkem poliitilist kapitali ja võimaldab enda seisukohti EL-is tugevamalt kaitsta.

Eks neid riike ja valitsusi on EL-is päris palju, kus võimul on erinevad erakonnad ja sellega ollakse Euroopas harjutud. Ollakse ka harjutud, et kui valitsusse tulevad uued erakonnad, siis – vähemalt alguses – on neil palju erinevaid ideid ja mõtteid, mida kõike võiks teha. Aga eks teised ootavad ära, et milline saab olema uue valitsuse päris poliitika.

Täna me pole veel lõpuni näinud, kas Eesti seisukohad ka päriselt muutuvad.“

Kuigi president Kersti Kaljulaid, Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja mõned teised ratsutavad mainekahju nime all mööda Euroopa meediaruumi, pole asi sugugi nii, nagu nad välja paista üritavad. Hiljuti ütles ka Eesti parimaks juhiks tunnistatud COOP-i juht Jaanus Vihand, et jutud mainekahjust on üle võlli.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused