Kert Kingo: “Sarnaseid kokkuleppeid katastroofiohvrite viimase puhkepaiga kaitsmiseks, nagu Estonia puhul tehti, pole enne tehtud”

Eesti, Uudised,
©UU
Kert Kingo

Eile arutati Riigikogu õiguskomisjonis 1097 allkirjaga kollektiivset pöördumist tõsta üles parvlaev Estonia vrakk. Õiguskomisjoni kuuluv Kert Kingo (EKRE) ütles, et vaieldamatult on Estonia katastroof jätnud paljudele inimestele valusa jälje ja röövinud igaveseks hingerahu ning kuigi sündmus toimus 25 aastat tagasi, ei ole senini küsimused ja küsitavused otsa saanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Arutelu käigus tõstatas Kingo küsimuse, kas sarnaseid kokkuleppeid katastroofiohvrite viimase puhkepaiga kaitsmiseks, nagu Estonia puhul tehti, on meie ajaloos kuskil üldse tehtud? Selgus, et ei ole teada, et sarnast “konserveerimise” kokkulepet oleks ei sõjalaevade, kaubalaevade ega ammugi reisilaevade õnnetuste puhul kunagi kuskil sõlmitud. Huvitav, mille poolest siis Estonia juhtum teistest erinevatest laevaõnnetustest erineb, et selle puhul otsustati just niimoodi käituda?
Lisaks püstitas ta küsimuse, kas meie riigi esindajatel oli sellise kokkuleppe sõlmimiseks hukkunute omaste mandaat olemas. Kingo sõnul on kokkuleppes järgnev sõnastus “…soovides kaitsta reisiparvlaeva “Estonia” kui katastroofiohvrite viimset puhkepaika mis tahes rüüstetegevuse eest…”.

„Kes volitas valitsust ja parlamenti seda otsustama? Lähedaste viimse puhkepaiga ja teele saatmise viisi otsustusõigus on ikka ohvri omastel, nende seaduslikel esindajatel,“ lisas Kingo.

Parvlaev Estonia vrakk on kaitstud rahvusvahelise hauarahu kokkuleppega. “Selleks, et Estonia vrakiga seoses saaks üldse teha mingisuguseid praktilisi toiminguid, tuleks muuta seda lepet koostöös Soome ja Rootsiga,” ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid. Komisjoni istungil arutatigi riikidevahelise hauarahu kokkuleppe muutmise algatamise võimalusi.

Pärast istungit on õiguskomisjon seisukohal, et kehtivas õiguskorras puuduvad Eestil parvlaev Estonia katastroofipaigal sukeldumiseks, samuti vrakiga seotud mistahes ühepoolseteks tegevusteks õiguslikud võimalused.

One commentOn Kert Kingo: “Sarnaseid kokkuleppeid katastroofiohvrite viimase puhkepaiga kaitsmiseks, nagu Estonia puhul tehti, pole enne tehtud”

  • Avatar

    Raske muidugi,kass,kui paha teeb kaabib kindlalt peale.Tollane valitsus koos kamraadidega toimis samuti.Ainuke häda oli peita laev koos lastiga,inimesed olid lihtsalt kaasnev komponent kellest ei hoolinud toimetajad,need kes katsid ja matsid.Õnnetukesed ei teadnud uutest arengutest tehnika vallas.Nad saavad ju ka sukeldumatta,Kes elavad ,need saavad teada ja leiavad uuriad ka põhjuse javead.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused