Kirikut vältiv president kohtus Vatikanis Rooma paavstiga

Eesti, Uudised,
©Scanpix
Kersti Kaljulaid

Seni isegi jõulude aegu kirikust eemale hoidnud president Kersti Kaljulaid kohtus eile ühtäkki Rooma paavstiga. Rooma paavst Franciscus võttis eile Vatikanis vastu Eesti Vabariigi Presidendi, kes näiteks eelmise jõulude aeg ei läinud jumalateenistusele Rakvere kolmainu kirikusse ning pole tähtsate sündmuste puhul ka varem kirikusse teed leidnud.

Ka 2016. aastal tekitas ta ühiskonnas palju poleemikat sellega, et ei läinud kirikusse: oma ametisse vannutamise päeval keeldus ta minemast luteri kirikusse tänujumalateenistusele, samuti ei läinud ta jõulujumalateenistusele. Kaljulaid põhjendas seda sellega, et ta pole ka varem kirikus käinud ning see oleks uues olukorras ka presidendina ebasiiras.

Lisaks kõigele on Kaljulaid öelnud, et riik on meil ilmalik ja riigikirikut ei ole ning tema arvates on just see meile parim kaitse ka võõraste religioonide eest. „Meil ei ole kohustust aktsepteerida nende religioonidega seotud tavasid, kui meie haiglad ja meie koolid on ilmalikud ega tee ühegi religiooni suhtes spetsiaalseid liigutusi, spetsiaalseid kummardusi,” on end liberaalseks konservatiiviks nimetanud president Kersti Kaljulaid rääkinud ühes ERR-ile antud aastalõpuintervjuus.

UU

Kommentaarid

One commentOn Kirikut vältiv president kohtus Vatikanis Rooma paavstiga

  • Avatar

    See paavst on talle ideoloogiline eeskuju ju. Lugege veidi praeguse paavsti sõnavõtte ja tegemistest ning asi kohe selge. Sellisega muidugi kõlbab meie Ametnikul kohtingul käia.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused