Kohe läheb kagupiiri kõige kriitilisema lõigu ehituseks ning jaanipäevaks saab mehitatud ka piirivalve lisaüksus

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme.

Täna sai allkirja kagupiiri esimese lõigu ehitamine, mis on siseminister Mart Helme (EKRE) sõnul kõige kriitilisem koht Eesti välispiiris.

Minister põhjendas Delfile 32,5-kilomeetrise piirilõigu kriitilisust sellega, et seal toimub kõige elavam salakaubavedu ning just kagupiiril on toimunud küllaltki palju illegaalseid piiriületusi ja -ületuskatseid. Lisaks on see kolmikpunkt Eesti, Venemaa ja Läti vahel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uus piir saab siseministri sõnul olema tänapäevane integreeritud tehnoloogiaga piirirajatis. Sinna paigaldatakse ta sõnul alarmsüsteemid, kaamerad ning tulevikus on plaan ka juurde ehitada drooniplatvormid ja rajatised lisageneraatoritele. Selle pikkus on 23,5 km ja lõik kulgeb Võrumaal, alates Eesti, Läti, Venemaa kolmikpunktist Luhamaa piiripunkti suunas. Lepingule kirjutasid alla PPA, AS Merko Ehitus Eesti ja AS GRK Infra.

Piirivalvesse tuuakse juurde lisaüksused, jaanipäevaks peab esimene 70-meheline üksus olema komplekteeritud.

4 commentsOn Kohe läheb kagupiiri kõige kriitilisema lõigu ehituseks ning jaanipäevaks saab mehitatud ka piirivalve lisaüksus

 • Avatar

  TUBLI! Aga siiski on peamised teemad nagu eelnevalt märkis Sven S , JA MILLEST POLE KUULDA PIIKSUGI! Jah, praegu on olukord keeruline ja palju corona-sahmimist, AGA…..aeg lendab ja
  lisaks muule ei kuule PIIKSUGI E-HÄÄLETAMISE OLUKORRAST! Tahaks väga teada, miks ei tunnista ükski teine riik e-hääletamist turvaliseks? Kas Ekre -koalitsioon suudab selllele adekvaatselt vastata, või pole ? Ekre on hetkel siiski AINUKE ERAKOND, kelle poolt saan hääle anda, aga kui midagi ei muutu, siis pole seda “minu pisikest häälekest kellegile anda ja see jääb pesunöörile rippuma!”

 • Avatar

  Arvan, et ka Narva kandi piir tuleks tänapäevasemaks kohandada ja miks mitte väike miiniriba paigaldada. Kui ikka salakaubitsejad sellest teada saavad, on piiriületustel lõpp.

 • Avatar

  See piiri-ehitus ja alko-aktsiis on tehnilised detailid Eesti riigis. Eesti riigi ja – rahva eksistents neist ei sõltu. Ma eeldan, et enamuse EKRE valijate jaoks on tähtsamad põhimõttelised asjad, nagu presidendi otsevalimine, rahvaalgatus ja referendum, LQBT ideoloogia eemaldamine haridusest, maksumaksja rahade suunamise lõpetamine homo-organisatsioonidele, VEB Fondi afääri avalikustamine, Relvaseaduse muutmine- relvaluba ainult Eesti kodanikele, Rail Balticu peatamine praegusel kujul jpm.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused