Kohus ei pea volikogu otsust miskiks

Uudised,
- Updated
©UU

Halduskohus otsustas taas, et kohaliku omavalitsuse volikogul ehk rahva poolt valitud saadikutel pole mingit sõnaõigust.

Kohus tühistas nimelt Rakvere linnavolikogu selle aasta 30. jaanuaril tehtud otsuse toetada kavandatavat homofilmifestivali 300 euroga, kuigi küsiti 1500, mille kultuurikomisjon oli ka kinnitanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohus pidas oma lahendis volikogu otsust õigusvastaseks, millega andis selgelt mõista, et rahvaesindajate otsused on põhimõtteliselt õigustühised ka ükskõik, millises muus osas ning sellisel moel võiks volikogud lihtsalt laiali saata.

Kaks nädalat varem tegi kohus sarnase otsuse festivali rahastamata jätmise suhtes 2018. aasta kohta, kuid siis tagasiulatuvalt toetust ei nõutud, käesoleva aasta filmifestivali puudutava lahendi puhul tuleb linnal tasuda ka ülejäänud toetus.

Loodetavasti esitab Rakvere linn kohtuotsuse peale apellatsioonkaebuse.

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused