Kõige ühtsem on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Eesti, Uudised,
Riigikogu suur saal

Eesti Päevaleht arvutas välja erakondade sisemise ühtsuse indeksi Riigikogu hääletustel ning nende tulemustel on kõige ühtsem Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kelle saadikud hääletavad kõige distsiplineeritumalt erakonna pealiini poolt.

Selles tabelis on kõige vähem ühtsed opositsiooni kuuluvad Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid, kes hääletavad kõige vähem ühtselt.

Erinevalt EKRE-st on erakondades ka omad isemõtlejad, kellele meeldib vahel teistest erinevalt hääletada. Koalitsioonierakondadest on kõige rohkem isemõtlejaid Keskerakonnas. Seal on tervelt neli saadikut, kelle indeksi väärtus on alla 90 (Mihhail Stalnuhhin, Martin Repinski, Andrei Korobeinik ja Oudekki Loone). Isamaas on neid kaks (Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Mihhail Lotman), sotsidest on suurimad teisitihääletajad Kalvi Kõva ja Jevgeni Ossinovski ja Reformierakonnas Eerik-Niiles Kross.

Kokkuvõttes on märgiline, et koalitsioon on ühtsem kui opositsioon.

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused