Kui riigil oli ka kümmekond aastat tagasi raha puudu, juhtis Jürgen Ligi „kärpekrokodille“, nüüd parastab kõrvalt

Jürgen Ligi

Reformierakonna üks käilakujusid, endine mitmekordne minister Jürgen Ligi haugub talle omaselt praeguse valitsuse eelarvestrateegia kallal, unustades, milline „krokodill“ ta ise kümmekond aastat tagasi oli.

Jürgen Ligi ei taha aru saada, miks ootavad riigiaparaati ees palgakärped, investeeringutest loobumine jms.

„Loll valitsus valis lolli ühiskonna, majanduse ja valija,“ kirjutab Ligi oma Facebooki seinal.

Meenutame, et 2008. aastal juhtis Ligi “krokodillide” töörühma.

Eesti Ekspress kirjutas toona: „Krokodillide“ töörühma asutamine näitas selgelt, et valitsus ei taha riiki valitseda. Aasta suurim probleem lükati ühe mitteametliku grupi kaela, kus tulemuse eest keegi ei vastuta. Üle kuu aja käisid krokodillid koos, ühtki ametlikku dokumenti ei sündinud.“

Ligi vastas ajalehele: „Olen täiesti nõus hinnanguga, et algusest peale oli naiivne loota, et rahandusministeeriumi ja valitsuse töö teeb ära üks mitteformaalne komisjon, kes ei oma ei andmebaase ega aparaati ja töötab ühiskondlikus korras.
Seda seisukohta ma kaitsesin, aga kui otsus langes, siis pidin osalema. Kogemus oli positiivne. Väikese laua taga on palju keerulisem partnereid ja konkurente lollitada.“

Küsimus allpool ütles Ligi: „Imestasin, kuidas nädalavahetusel kõla­sid sotsiaaldemokraatlikud väited, et kuulge, mis nüüd rahandusminister, mis nüüd valitsus, peaminister ju peab eelarvet tegema. Eks sel asjal ole selline raipe üle aia viskamise Rahandusministril on hea hoida kärpijana madalamat profiili, aga krokodillide puhul anname selle hoiaku andeks. Lootsime küll rohkem ministeeriumi- ja valitsusepoolsetele ettepanekutele. Aga pigem läks käiku see stsenaarium, et küll krokodill teeb ära, mis meie siin.

Kõnesolev intervjuu Eesti Ekspressis kandis pealkirja: „Jõhker, mis hakkab toimuma“. Aasta pärast intervjuud sai temast rahandusminister.

Kommentaarid