Kuusiku kaitsjat häirib, et president on andnud kätte selge suunise: enne pole selliste süüdistuste pealt kohtusse mindud

Eesti, Uudised,
©Riigikogu
Marti Kuusik

Endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku kaitsja Küllike Namm ütles Virumaa Teatajale, et temale teadaolevalt ei ole sellise süüdistusega ühtegi niisugust protsessi olnud. Ta viitab asjaolule, et kannatanu – Marti Kuusiku endine abikaasa Karin Kuusik – ütleb, et midagi pole toimunud.

“Selline olukord võib olla siis, kui tapetu ei saa öelda, kes temaga midagi tegi. Meil on inimene, kes saab avaldada, kas temaga on midagi tehtud või mitte. Tema ütleb, et temaga pole midagi tehtud. Meie tavakohtupraktika ei kannata tõendeid, mis on niinimetatud vahendatud tunnistajate ütlusest, aga see protsess kannatab selliseid asju,” räägib Küllike Namm.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“See on kindlasti mingi märgilise tähendusega selles mõttes, et meil ei ole protsesse, kus president on kätte andnud nii selge suunise, kuidas tuleb põhiseadusliku institutsioonina kohut pidada,” kommenteeris kogenud vandeadvokaat.

Küllike Nammi sõnul ütleb osa inimesi, et president peabki seda näitama, aga tema ise advokaadina ei oska hinnata, kas Eesti riigi kohtunikke ametisse määrav president peaks seda tegema.

“Aga see häirib mind. Ausalt. Üks asi, mis mind kogu selle menetluse käigus on algusest peale seganud, on see, et olukorras, kus me ei tea, mis tegelikult on toimunud, kas on see kuritegu või mitte, antakse suhteliselt tugevad suunised kätte.”

Namm lisab, et olles näinud selliseid asju palju, pole tavapäraselt niisuguste tõendite pealt kohtusse mindud ja sellised asjad on ära lõpetatud.

“Tegelikkuses teeb asja keeruliseks see, et riik peab seisma kannatanu eest. Praeguseks meil kannatanut aga pole. Karin Kuusik ütleb, et absoluutselt midagi ei ole isik teinud. Riik ikkagi menetleb, see on menetluslikult komplitseeritud. Avalikku arvamust kujundatakse süüdistatava kahjuks massiivselt,” kõneles Namm.

Kas see on protsess, mis kestab aasta? “Oh ei. Ei. Seal on üks õnnetu episood, mille lahendamine on kiire. Meil on kohtuistungid määratud kaheks nädalaks, eeldan, et maikuuks on see läbi. Siis tulevad poolte vaidlused ja läheb veel aega – edasikaebe ajad ja siis iga järgnev kohtuaste hakkab seda uuesti arutama.” Namm on kindel, et lõpliku otsuse teeb kõrgem kohus, sest kumbki pool ei jää otsustega rahule.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo on öelnud, et tõendid on olemas, kuid sellest, milles Kuusiku kuritegu täpselt seisnes, pole avalikkusele räägitud. Süüdistuse järgi põhjustas Marti Kuusik kannatanule, oma endisele abikaasale Karin Kuusikule, vähemalt neli nädalat kestnud tervisekahjustuse. Karin Kuusik ise eitab seda.

Namm lisas, et kui Marti Kuusikut poleks ministriks esitatud, poleks seda kohtukaasust tulnud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused