Lavly Perling: õiguse õiglane kohandamine on paras proovikivi

Eesti, Uudised,
©Scanpix.

Kolmapäeval viimast päeva peaprokuröri ametis olnud, kuid esialgu peaprokuröri kohusetäitjana jätkav Lavly Perling ütles, viieaastane ametiaeg on viieaastane ametiaeg ja see võibki lõppeda.

Samas märkis ta, et talle ei ole teada muid argumente ametis jätkamise vastu, kui see, et üks koalitsioonipartneritest (EKRE) sellega nõus ei ole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Perling rääkis “Esimeses stuudios”, et kuigi ta andis suvel nõusoleku jätkata ka teisel ametiajal, siis peaminister ja justiitsminister teda enam ei toeta. Samas suhtub Perling sellesse enda sõnul rahulikult.

Perlingu sõnul ei ole tema kuulnud enda jätkamise vastu muid argumente võrreldes sellega, mis on kõlanud meedias.

Perling ütles, et tema asemele tuleb leida inimene, kes sobib ja soovib seda.

Kuigi ta kiitis prokuröride head tööd, tõdes samas, et peaprokuröri töölepingusse on justkui poliitikute kriitika sisse kirjutatud.

“Ma usun küll. Teatud konstruktiivne kriitika on ju vajalik, sest konstruktiivne kriitika viib edasi, sunnib hoidma kvaliteeti kõrge, sunnib hoidma tähelepanu all asju. Seda ei saa kellelegi pahaks panna,” rääkis ta.

Intervjuus on näha peaprokuröri pettumust ning ütles, et ta ei saa minna asutusest viiepäevase etteteatamisega välja, selleks otsustas ta vastu võtta ka ajutise kohusetäitja rolli.

Ta kommenteeris ka riigireetur Hermann Simmi ennetähtaegselt vanglast vabastamist, millega prokuratuur nõustus. Peaprokuröril on võimalus mõjutada, kuid temal ei ole selles mingit rolli, kinnitas Perling.

Perling tõi välja prokuratuuri missiooni, et kohaldada õigust õiglaselt. “Eks see ongi üks korralik proovikivi,” märkis ta.

Selle intervjuu ajaks ei olnud veel otsustatud Mary Krossi kriminaalasja lõpetamine.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused