LGBT kogukond kavatses EKRE naiste koosolekut segada: „Istuge hajusalt ja võtke julgustuseks kangemat kraami“

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Kai Rimmeli juttu jäid LGBT provokaatorid huviga kuulama.

Kolmapäeval korraldas EKRE naisühendus Tartu hotellis London täissaalile avaliku koosoleku „Mida naised räägivad?“, mis erutas LGBT kogukonda, kelle esindajad tulid üritust torpedeerima, kuid jäid hoopis suu ammuli kuulama.

Ettekannetega esinesid Riigikogu liige Kai Rimmel, EKRE Tartu osakonna esinaine Merike Lumi ja Vinni osakonna esinaine Evelin Poolamets.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kai Rimmel rääkis üldisemalt naiste eelistest ja rollist poliitikas. Tunnustas  naiskolleege Riigikogus ja peatus pikemalt Riigikogu töö tutvustamisel. Teise teemana peatus ta massiimmigratsioonist tingitud probleemidel.

Merike Lumi rääkis, miks ta peab naisena oluliseks EKRE poliitikat ja puudutas Tartule olulisi poliitilisi teemasid.

Evelin Poolametsa teemaks oli LGBT propaganda koolides. Ta tõi arvukaid näiteid sooidentiteedi hägustamise propageerimisest ja selle tagajärgedest – näiteks Rootsis on 13-17-aastaste tüdrukute seas soodüsfooria ehk sooidentiteedi häire juhtumite arv kümne aastaga kasvanud 1500 protsenti.

Teema kõnetas ka LGBT kogukonda – Facebookis jagati EKRE Naisühenduse ürituse plakatit. LGBT kogukonna liikmed tundsid muret : „Seda reklaami nähes tekib minus mure, et EKRE naised kaaperdavad nais-teema avalikkuses ära. Kui EKRE teeb üritusi teemal “mida naised tahavad”, siis hakkab ühiskonnas üha enam kõlama see, et mida EKRE naised tahavad, ongi kõigi naiste soov. Nagu kuskilt kommentaarimist lugesin väidet, et kõik riiklikud otsused, mis ei lähe kokku EKRE valija eelistustega, on enamuse arvamusega mittearvestamine. EKRE valija siiski pole veel enamus, kuigi väga valjuhäälne. Nii et kõigil Tartu feministidel või muidu (EKRE vaadetest) erinevaid vaateid omavad naised (no ja mehed muidugi ka, pole ju öeldud, et mehed ei või osaleda) võiksid kohale minna ja oma erinevusi julgelt väljendada.“.

Grupi liikmed julgusasid üksteist EKRE üritusest osa võtma ja jagasid soovitusi, et istuda saali hajusalt ja võtta julgestuseks kangemat kraami.

Evelin Poolametsa sõnul olidki julgemad LGBT kogukonna liikmed üritusele tulnud: “Nad istusid  ühes reas ja itsitasid elevusest, aga hiljem rahunesid ja kuulasid hoolega. Nende hilisematest kommentaaridest jäi mulje, et jäädi üritusega rahule. Eriti kiideti Kai Rimmeli esinemist.”

EKRE Naisühendusel on kavas sarnaseid EKRE naispoliitikuid tutvustavaid üritusi korraldada ka teistes Eesti paikades.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused