Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lihula mõrtsukas sai relvaloa siis, kui siseministriks oli Anvelt

-
08.06.2020
Märklaud.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul anti laupäeva hilisõhtul Lihula lähistel tulistanud mehele relvaluba 2017. aastal. Teadmiseks neile, kes nüüd rapsides siseminister Mart Helme tagasiastumist nõuavad, et sel ajal oli siseministri portfell sotsiaaldemokraatide käes.

Konkreetselt oli ajavahemikul 23. november 2016.- 26. november 2018 siseminister Andres Anvelt, sealt edasi kuni 29. aprill 2019 oli siseminister Katri Raik.

Pärast seda, kui ta terviseprobleemidele viidates ministriametist lahkus, maandus Anvelt suhtekorraldusfirmas ega ole seni Lihula juhtunu kohta midagi kostnud, Katri Raik aga ajas Delfiga rääkides süü mõistagi praeguse valitsuse peale ning nõuab relvseaduse ülevaatamist, samuti on valitsus tema hinnangul süüdi ka alkoholitarbimise tõusus.

See, et sotsid omal ajal relvaseadusega ei tegelenud ja võimaldati relvaluba mehele, kes juba varem on saanud relvaintsidendi eest karistada, jääb Raiki jaoks täiesti tähtsusetuks.

Siseminister Mart Helme hinnangul on vaja selgeks teha pigem see, miks tollel isikul, kel on teadaolevalt olnud minevikus karistusega lõppenud intsident, üldse tänasel päeval relvaluba oli – on vaja selgus majja tuua, kes tollele isikule relva kätte andis.