Loe, milline on erinevate riikide parlamentide töökorraldus COVID-2019 kriisi ajal

Maailm, Uudised,
©Uued Uudised
Korruptsioonikoalitsioon on alustanud demokraatia lammutamist ka Riigikogus. Pilt on illustratiivne.

COVID-2019 kriis on avaldanud märkimisväärset mõju ka parlamentide töökorraldusele. Kuna tegu on kiiresti muutuva ja pideva jälgimise all oleva olukorraga, on jooksvad muudatused parlamentide praktikas juba praegu ette oodatavad. Siiski saab hetkeolukorra põhjal teha mõningaid kokkuvõtteid.

Kui Eestis ei luba kehtiv seadus minna täielikult üle e-parlamendile ning mõne puhul nõuab töös osalemine siiski füüsilist kohaolekut välja arvatud komisjonide töö, mida tehakse videosilla vahendusel, siis nii on see ka mujal maailmas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid näiteks Hollandis on parlamendi täiskogu ja komisjonide töö ajutiselt täielikult peatatud.

Nii täiskogu kui ka komisjonide istungid on piiratud Belgias, Hispaanias, Iirimaal, Itaalias, Lätis, Norras, Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Sloveenias, Slovakkias, Taanis ja Šveitsis.

Leedus on edasi lükatud ainult täiskogu istungid ning Austrias, Kreekas, Küprosel, Luksemburgis, Soomes ja Tšehhis on ainult komisjonide istungid piiratud.

Täiskogu ja komisjonide töö jätkub suures osas nende tavapärases formaadis Bulgaarias, Horvaatias, Maltal, Poolas, Rootsis, Rumeenias, Ühendkuningriikides, Ungaris ja USA-s.

Komisjonide töös rakendatakse kaugtöö põhimõtteid Austrias, Leedus, Norras, Prantsusmaal, Saksamaal, Sloveenias (otsivad võimalusi), Taanis ja Šveitsis.

Iirimaal, Kreekas, Norras, Prantsusmaal, Rootsis ja Taanis on istungitele lubatud saadikutele kehtestatud piirarv.

See olukord on pidevas muutuses.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused