12 immigranti toodi Kreekast Eestisse ning viiakse elama Tallinnasse, Tartusse ja Haapsallu

Maailm,
- Updated
GREECE-MACEDONIA-MIGRANTS

Neljapäeva õhtul jõudsid Kreekast Eestisse 12 Euroopa rändekava alusel ümber paigutatavat sõjapõgenikku.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et 12 põgenikku jõudsid Eestisse tavalise liinilennuga ning pärast kohtumist tugiisikutega suundusid põgenikud elupaikadesse Tallinnas, Tartus ja Haapsalus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

12 põgeniku seas on kaks perekonda Süüriast, üks perekond Iraagist ja üks mees Jeemenist.

Viieliikmelises Süüria peres on kolm eelkooliealist last. Pereisa on õppinud automehaanikuks, naine on töötanud meditsiinivaldkonnas. Kolmeliikmelise Süüria perekonna laps on kooliealine. Nii naine kui mees räägivad inglise keelt ja on õppinud kõrgkoolis, kuid ei lõpetanud seda. Naine on vabatahtlikuna töötanud õpetajana ja mees pidas kauplust. Ka Jeemenist pärit mees räägib inglise keelt ja on ülikoolis õppinud. Ta on töötanud kodanikuühenduses koordinaatorina. Kolmeliikmelise Iraagi pere laps on kooliealine. Pereisa on elektrik.

Politsei- ja piirivalveameti, kaitsepolitsei ning sotsiaalministeeriumi töötajad on kõigi põgenikega läbi viinud intervjuud ning Eesti on andnud omapoolse kinnituse nende inimeste vastuvõtmiseks.

Märtsis saabus Kreekast Eestisse seitse sõjapõgenikku.

“Kui palju migrante tänu neile pretsedentidile Eestisse nüüd voolama hakkab pole teada, aga Euroopa ajalooline kogemus kinnitab, et kui protsess kord juba käivitunud on, siis hakkab lõunamaalaste ja araablaste kogukond kiiresti kasvama, ” prognoosib EKRE nõunik Urmas Espenberg.

BNS/UU

Fotol immigrandid Kreeka-Makedoonia piiri ääres. (AFP)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused