Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

12 immigranti toodi Kreekast Eestisse ning viiakse elama Tallinnasse, Tartusse ja Haapsallu

-
28.04.2016
GREECE-MACEDONIA-MIGRANTS

Neljapäeva õhtul jõudsid Kreekast Eestisse 12 Euroopa rändekava alusel ümber paigutatavat sõjapõgenikku.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et 12 põgenikku jõudsid Eestisse tavalise liinilennuga ning pärast kohtumist tugiisikutega suundusid põgenikud elupaikadesse Tallinnas, Tartus ja Haapsalus.

12 põgeniku seas on kaks perekonda Süüriast, üks perekond Iraagist ja üks mees Jeemenist.

Viieliikmelises Süüria peres on kolm eelkooliealist last. Pereisa on õppinud automehaanikuks, naine on töötanud meditsiinivaldkonnas. Kolmeliikmelise Süüria perekonna laps on kooliealine. Nii naine kui mees räägivad inglise keelt ja on õppinud kõrgkoolis, kuid ei lõpetanud seda. Naine on vabatahtlikuna töötanud õpetajana ja mees pidas kauplust. Ka Jeemenist pärit mees räägib inglise keelt ja on ülikoolis õppinud. Ta on töötanud kodanikuühenduses koordinaatorina. Kolmeliikmelise Iraagi pere laps on kooliealine. Pereisa on elektrik.

Politsei- ja piirivalveameti, kaitsepolitsei ning sotsiaalministeeriumi töötajad on kõigi põgenikega läbi viinud intervjuud ning Eesti on andnud omapoolse kinnituse nende inimeste vastuvõtmiseks.

Märtsis saabus Kreekast Eestisse seitse sõjapõgenikku.

“Kui palju migrante tänu neile pretsedentidile Eestisse nüüd voolama hakkab pole teada, aga Euroopa ajalooline kogemus kinnitab, et kui protsess kord juba käivitunud on, siis hakkab lõunamaalaste ja araablaste kogukond kiiresti kasvama, ” prognoosib EKRE nõunik Urmas Espenberg.

BNS/UU

Fotol immigrandid Kreeka-Makedoonia piiri ääres. (AFP)