57 000 hukkunud migranti ja vastutajad: Merkel, Sanchez, Soros…

Rubriik Maailm On
- Updated
©AFP/Scanpix
Aquarius pole alati päästelaev, vaid suuresti on see ka surmalaev.

Mis on ühist äsja Maroko vetes hukkunud 19 migrandil ja Hispaania “feministlikul” valitsusel? Kas “sallivuslased” magavad rahulikult või näevad unes ka Vahemere rändeteede ohvreid?

Alates 2014. aastast on maailmas kadunuks jäänud või hukkunud vähemalt 56 800 migranti, teatas uudisteagentuur Associated Press. Suur osa neist on hukkunud Vahemerel ja Sahara kõrbes, vahendab BNS. Juba sellelgi nädalal on teatatud kümnetest hukkunutest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siin tekibki inimlik küsimus – kellel lasub vastutus sedavõrd suure ohvrite arvu eest? Mõistagi peavad migrandid ise teele minnes arvestama, millele nad välja lähevad, sest rändemarsruudid pole ohutud, kulgedes läbi raskete looduslike oludega piirkondade või sõdivate territooriumide, ning mingit turvalisust seal keegi ei korralda.

Ennekõike aga peab arvesse võtma, et tegu on ebaseadusliku rändega ja sedavõrd suurt massi keegi kusagil ei oota – enamik neist saavad sihtriikidele koormaks. Seega pole võimalik luua turvalisi rändekoridore, sest need ujutataks kohe üle, sihtriigid poleks võimelised kõiki vastu võtma ega soovikski seda – legaalne ränne on välistatud. Järelikult ei kao kuhugi illegaalne, inimkaubitsejate juhitav ränne, mis neelab inimelusid, sest mingil moel üritatakse ikkagi läbi hiilida. Ainus võimalus on panna see karmilt seisma – saata lähteriikidele sõnum, et parema elu otsijaid ei võeta vastu ja neid tõrjutakse igal juhul. Kui sellega kaasneb rände lähteriikide abistamine arenenud maade poolt, on see täiesti reaalne ja ainuvõimas tee.

Praegu käib paraku vastupidine protsess. Lääneriikide liidrid, ÜRO, Euroopa Liit ja vasakliberaalsed ringkonnad innustavad rännet ja vastutavad otseselt ohvrite eest. Nii on surmad lainetes Saksamaa kantsleri Angela Merkeli hingel, kes õhutas süürlasi Saksamaale minema – ta pidi teadma, et sinna tormatakse läbi ohtlike olukordade. Merkel vastutab ka inimkaubanduse õitsengu eest, sest migrantide vool täitis kurjategijate kukruid enneolematul määral.

Järgmine oluline vastutajate kamp on Vahemerel migrante päästvad vabaühendused, kelle püüdluste taga oleks justkui õilis inimlikkus, kuid siin maksab jutt põrgutee sillutatusest heade kavatsustega – esiteks, ka nemad aitavad kõige otsesemalt inimkaubitsejaid, suheldes nendega vahetult, et musta lasti pealevõtmises kokku leppida. Kui nad aga näiteks tormi tõttu õigel ajal kohale ei jõua, jääb neil üle vaid hulpivaid laipu kokku korjata.

Migratsiooni ergutavad “sallivuslased” on kõige otsesemad surmavikati hoidjad. Nende viimsepäevaratsanike hulka kuulub ka Hispaania feministlik-sotsialistlik valitsus, kes on avanud rändekoridori Aafrikast Pürenee poolsaarele – alles sel esmaspäeval kirjutas BNS, et Maroko rannikuvetes sai surma 13 ebaseaduslikku sisserändajat ja veel 80 päästeti merelt, ja nende surm on Sanchezi valitsuse kätel.

Eraldi võiks ju ära märkida, et “sallivuslaste” rändepoliitika rikub ära miljonite elud, kes jätavad kodumaa, aga ei saa Euroopas kunagi õnnelikuks, sest Vanal Maailmal pole enam võimalusi neile midagi erilist pakkuda. Aga vasakliberaale see ei huvita – nende eesmärk on migrantide abiga rahvusriigid hävitada ja luua enda kontrollitav rahvaste Paabel ohtrate pervesrssustega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused