80% türklastest Saksamaal elab abirahadest

Maailm,
- Updated
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Türklased toodi Saksamaale lihttöölistena, kes pidid pärast töölepingu lõppemist riigist lahkuma. Nii see aga ei läinud, kirjutab European Guardian.

Saksamaal elab juba 3 miljonit türklast, kellest 2,5 miljonil on Saksa kodakondsus ja suurem osa neist on konservatiivsed moslemid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vähestel Saksamaa türklastel – umbes 20 protsendil – on alaline töökoht. Ülejäänud 80% elavad riiklikest abirahadest (Hartz IV). Nende lastest 70 protsendil ei ole põhiharidust, sest nad on enne selle omandamist koolist lahkunud.

Saksamaa sotsiaalsüsteem annab igale täiskasvanud kodanikule, kes ei suuda tööd leida, 482 eurot kuus. Lisaks saavad vanemad iga alla 18-aastase lapse eest 200 eurot. Kinni makstakse ka nende üür, kütte- ja elektrikulud, tervisekindlustus ja sõidurahad.

“Abirahad võimaldavad nii mõnelgi türklasel osta maja või korter ja kallis auto nagu Mercedes või BMW,” sõnab türklasi oma kinnisvaral majutav Klaus.

Näiteks 46-aastane Kamal elab oma 42-aastase naise Shadiaga. Neil on kümme alaealist last ja Hartz IV toob neile sisse umbes 3000 eurot kuus. Üür, ravikulud, transport, küte jne makstakse riigi poolt kinni.

Kamal ei ole kunagi käinud tööl, lõpetanud kooli ega õppinud eriala. Nüüd on ta enda väitel haige ja ei saa tööd otsida. “Ta on terve,” teatab Klaus. “Kord ütles ta mulle – milleks käia tööl, kui ma elan ilma selletagi hästi ära?”

Kamali naaber Dietrich töötab kirjakandjana. 8-tunnised tööpäevad toovad talle kuu lõpuks napilt 800 eurot. Selle raha eest peab ta maksma oma üüri ja muid arveid. Kätte jääb umbes 400 eurot.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused