Aafriklastest asüülitaotlejad hõivavad Hollandis ülbelt valveta hooneid

Maailm,
©AFP/Scanpix
Migrandid Hollandis.

Hollandis, eriti Amsterdamis, on muutunud üha suuremaks probleemiks skvotterite tegevus.

Skvotterid ei võta üle mitte ainult tühjana seisvad maju, vaid ka näiteks maju või ärisid, mille omanik on läinud puhkusele. Asüülitaotlejast koosnev skvotterite rühm, kes nimetab end nimetusega „We Are Here“ (ingl. k. – me oleme siin), liigub ühest kohast teise ja tekitab paksu pahandust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Möödunud nädalal ootas halb üllatus ees üht Amsterdami ettevõtjad, kes avastas puhkuselt naastes, et 40-liikmeline migrantide seltskond oli vallutanud ühe tema ärihoone ja keeldus lahkumast. Ettevõtja Salih Ozcani sõnul oli hoone olnud varem välja üüritud, kuid aasta algul oli ta sunnitud lõpetama üürilepingu, kuna üürnik tegeles seal marihuaana tootmisega. Ozcan oli teinud hoones remonti ja plaanis seda hakata kasutama oma ettevõtte ruumidena.

Hoone skvottinud 40 migranti olid koha täiesti ära lagastanud. Hollandi uudistekanali AT5 videost võib näha prügihunnikuid hoone sissekäigu ees ja seda, kuidas agressiivsed Aafrika päritolu migrandid Ozcanit ja ajakirjanikke ründavad. Olukorra iroonilisust rõhutab asjaolu, et skvotterid ähvardasid kutsuda Ozcanile – hoone omanikule – politsei, kui ajakirjanikud kohe ei lahku.

Lõpuks omanik ja ajakirjanikud lahkusidki. „Mul on väga halb tunne. Lihtsalt ei ole sõnu,“ ütles Ozcan, „Uskumatu. Et selline asi on sellel maal võimalik.“

Kohaliku politsei sõnul ei hakanud nad selle konkreetse juhtumi puhul kohe sekkuma, kuna asi ei olnud pakiline. Tavaliselt peavad skvottitud hoonete omanikud ootama kuus nädalat, enne kui väljatõstmise protseduuriga algust tehakse.

Allikas: AT5

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused