Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aafriklastest asüülitaotlejad hõivavad Hollandis ülbelt valveta hooneid

-
27.08.2019
Migrandid Hollandis.
© AFP/Scanpix

Hollandis, eriti Amsterdamis, on muutunud üha suuremaks probleemiks skvotterite tegevus.

Skvotterid ei võta üle mitte ainult tühjana seisvad maju, vaid ka näiteks maju või ärisid, mille omanik on läinud puhkusele. Asüülitaotlejast koosnev skvotterite rühm, kes nimetab end nimetusega „We Are Here“ (ingl. k. – me oleme siin), liigub ühest kohast teise ja tekitab paksu pahandust.

Möödunud nädalal ootas halb üllatus ees üht Amsterdami ettevõtjad, kes avastas puhkuselt naastes, et 40-liikmeline migrantide seltskond oli vallutanud ühe tema ärihoone ja keeldus lahkumast. Ettevõtja Salih Ozcani sõnul oli hoone olnud varem välja üüritud, kuid aasta algul oli ta sunnitud lõpetama üürilepingu, kuna üürnik tegeles seal marihuaana tootmisega. Ozcan oli teinud hoones remonti ja plaanis seda hakata kasutama oma ettevõtte ruumidena.

Hoone skvottinud 40 migranti olid koha täiesti ära lagastanud. Hollandi uudistekanali AT5 videost võib näha prügihunnikuid hoone sissekäigu ees ja seda, kuidas agressiivsed Aafrika päritolu migrandid Ozcanit ja ajakirjanikke ründavad. Olukorra iroonilisust rõhutab asjaolu, et skvotterid ähvardasid kutsuda Ozcanile – hoone omanikule – politsei, kui ajakirjanikud kohe ei lahku.

Lõpuks omanik ja ajakirjanikud lahkusidki. „Mul on väga halb tunne. Lihtsalt ei ole sõnu,“ ütles Ozcan, „Uskumatu. Et selline asi on sellel maal võimalik.“

Kohaliku politsei sõnul ei hakanud nad selle konkreetse juhtumi puhul kohe sekkuma, kuna asi ei olnud pakiline. Tavaliselt peavad skvottitud hoonete omanikud ootama kuus nädalat, enne kui väljatõstmise protseduuriga algust tehakse.

Allikas: AT5

Refereeris Triin van Doorslaer