Aasta rängim tragöödia Vahemerel jääb vabaühenduste südametunnistusele

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Vabaühenduste ergutatava inimkaubanduse ohvrid Liibüa rannikul.

Kuni inimkaubandusele Vahemerel lõppu ei tehta, vaid seda migrandikorjega ergutatakse, jäävad kestma ka inimeste uppumised.

Liibüa Punane Poolkuu teatas reedel, et päästetöötajad on toonud päev pärast üht selle aasta ohvriterohkemat laevahukku Vahemerel merest ära 62 migrandi surnukehad, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Abiorganisatsioonid teatasid neljapäeval rohkem kui 100 migrandi kadunuks jäämisest pärast seda, kui ülerahvastatud laev läks Liibüa sadamalinnast Khomsist ida pool põhja.

Liibüa rannavalvel õnnestus päästa umbes 145 migranti ning kalurite sõnul hulpis vees palju surnukehi. “Surnukehi triivib jätkuvalt kaldale, mistõttu ei ole võimalik anda lõplikku arvu,” lausus Punase Poolkuu üksuse juht Abdelmoneim Abu Sbieh.

Ellujäänute sõnul oli laeva pardal peaaegu 400 inimest, lausus abiorganisatsiooni Piirideta Arstid (Médecins Sans Frontières) missioonijuht Julien Raickman AFP-le. ÜRO pagulasameti juht Fillipo Grandi nimetas laevaõnnetust “selle aasta rängimaks Vahemere tragöödiaks”.

On ilmselge, et inimkaubitsejad koormasid laeva üle lootuses, et tuleb keegi ja korjab nad üles. Aga vabaühenduste laevu seekord polnud ja järgnes tragöödia, mis jääb nn päästjate hingele.

Muidugi väidavad liberaalid seepeale, et Euroopa peaks oma alused sinna saatma, hoidmaks ära edaspidiste katastroofide tekke. Aga see pole vähimalgi määral normaalne protsess, kus migrandid maksavad inimkaubitsejatele, nood saadavad inimesed merekõlbmatute alustega suurele veteväljale, siis tulevad Euroopa “head südamed”, korjavad nad üles ja viivad lähimatesse sadamatesse, riikidele, kes on niigi migrantidest üle ujutatud. See protsess ju toodab ennast kogu aeg uuesti ja uuesti peale.

Lihtsamalt võttes oleks Euroopal siis ju mõistlikum pannagi laevaliin kohe Liibüast Euroopasse käima, aga see ei lähe kohe mitte, sest selline samm tähendaks Aafrika ülevedu Euroopasse. Seal tuleks kehtestada kontrollsüsteem, aga need, kelle jaoks see liiga aeglane on, pöörduvad ikkagi inimkaubitsejate poole, et kiiremini Euroopasse jõuda. Seega on ainsaks võimaluseks Vahemere rändetee lõplikult sulgeda.

Need sajad inimesed, kes nüüd hukkusid, jäävad Carola Rackete, Sea Watchi ja paljude teiste pseudohumanistide hingele. Massimigratsioon aga jätkub: Maroko merevägi korjas üles 242 Sahara-tagusest Aafrikast pärit migranti, kes püüdsid merekõlbmatutel paatidel Vahemerd ületades Hispaaniasse jõuda, vahendas riigimeedia reede hilisõhtul.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused