Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Absurd kogub hoogu ehk “õige” rassism: valged tudengid ei tohi osa võtta rassismivastasest võitlusest

-
17.10.2019
Valgetel tuleb lõpetada protestid rassismi vastu, sest seegi on rassism. Pildil on rassismi vastu protesteerija Berliinis.
© AP/Scanpix

Suurbritannia Sheffieldi ülikooli tudengiühendus otsustas keelata valgetel tudengitel osalemise rassismivastase tegevusega seotud koosviibimistel.

Pressiteates öeldakse, et tudengiühendus soovib muutuda mitte-rassistlikust ühendusest rassismivastaseks ühenduseks. Paraku on selle uue suuna elluviimisel lubatud koosviibimistel osaleda vaid ühenduse vaateid jagavatel mustanahalistel ja etniliste vähemusgruppide liikmetel. Loomisel on kaks fookusgruppi, mille eesmärgiks on arutada, kuidas luua rassismivastast tudengiühendust.

Uute liikmete jaoks on koostatud liikmeankeedid, millel on muuhulgas kirjas ka järgnev: „Palume arvestada, et need arutelud on avatud ainult mustanahalistele ja etnilistesse vähemusgruppidesse kuuluvatele tudengitele.“

Sheffield Tabi andmetel võib eeldada, et tudengiühendus tahab suunata ülikooli aktiivsemalt vastustama rassistlikku keelekasutust ja tegevust. Küsimusi tekitab vaid see, miks ei luba rassismivastane ühendus oma koosviibimistele valgeid tudengeid.

See ei ole siiski esimene kord, kus Ühendkuningriigi ülikool keelab avalikult valgetel tudengitel üritustel osalemise. Möödunud kuul toimus Edinburgh ülikoolis rassismivastane konverents „Resisting Whiteness 2019“ („Vastuseis valgele 2019“), kus valgetel oli keelatud esineda sõnavõttudega ja kus küsimuste voorus ei antud valgetele mikrofoni küsimuste esitamiseks.

„Kui olete valge, siis palun esitage oma küsimus meie komiteeliikmetele või kõnelejatele pärast paneeldiskussiooni lõppu,“ seisis ürituse infovoldikus. Üritusel oli olemas ka n-ö turvaala, kuhu oli lubatud siseneda ainult „värvilistel inimestel“.

Allikas: Sheffield Tab, Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer