Absurd Saksamaal: vaidlusi põhjustab sõna “rass” põhiseaduses, sest rasse polevat olemas

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kui märkate mingisuguseidki erinevusi Angela Merkeli ja Ghana presidendi John Dramani Mahama vahel, siis on see sotsiaalne konstruktsioon teie peas, mis on mõeldud inimeste devalveerimiseks ja diskrimineerimiseks.

Vasakliberaalid on loonud järjekordse absurdiolukorra, nõudes “rassi” mõiste kaotamist – mis saab siis kurikuulsast rassismist?

Saksamaal on seoses USA-st levima hakanud rassismivastaste meeleavaldustega tekkinud vaidlused sõna “rass” üle põhiseaduses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksa põhiseaduse paragrahv kolm ütleb, et mitte kedagi ei tohi soo, päritolu, rassi, keele, kodumaa, usu ega poliitiliste vaadete tõttu soosida ega ebasoodsasse olukorda asetada.

Rohelised on aga hakanud nõudma 1949. aastal vastu võetud põhiseaduse muutmist sõna “rass” tõttu.

“Ei ole rasse. On inimesed,” ütles roheliste kaasesimees Robert Habeck ja lisas, et tugeva sõnumi rassismi vastu annaks selle sõna eemaldamine põhiseadusest.

Saksamaa antisemitismivastase komisjoni liige Felix Klein toetas teda: “Termin “rass” on sotsiaalne konstruktsioon, mis on mõeldud inimeste devalveerimiseks ja diskrimineerimiseks.”

Roheliste algatust toetavad ka vasakäärmuslik Linke ja liberaalne äripartei FDP. Mõned leiavad, et sõna “rass” tuleks asendada väljendiga “etniline päritolu”.

Isegi kantsler Angela Merkeli konservatiivid on valmis asja arutama.

Saksamaa sõjajärgset põhiseadust on muudetud 62 korda, kuid selle muutumatute tõekspidamiste hulgas on kõigi võrdsus seaduse ees.

Justiitsministeerium on õigustanud “rassi” terminit põhiseaduses, öeldes, et see ei viita sugugi erinevate inimrasside olemasolule.

Konstitutsiooni muutmise vastu on parempoolne immigratsioonivastane Alternatiiv Saksamaale (AfD).

“Kui rassid on olemas, ei tohiks olla põhiseaduse praegusele versioonile mingeid vastuväiteid, sest see on õigesti kajastatud. Teisalt aga, kui rasse ei ole, siis ei ole ka rassismi,” väitis erakonna pressiesindaja Stephan Brandner.

Siseminister Horst Seehofer on öelnud, et tema ei takista põhiseaduse sõnastuse muutmist arutamast. “Aga palju tähtsam on rassism välja juurida.”

Nii ongi tekkinud absurdiolukord, kus rasside olemasolu tahetakse eitada (kas see on siis naha pigmentatsiooni tase?), see aga võtaks ju võimaluse rassismis süüdistada. Järgmine mõiste oleks ehk “etnilisepäritolufoob”? (AFP-BNS-UU)

12 commentsOn Absurd Saksamaal: vaidlusi põhjustab sõna “rass” põhiseaduses, sest rasse polevat olemas

 • Avatar
  Kaheteraga mõõk

  Kui pole rasse, pole ka rassismi. Lihtne. Amen.

  • Avatar

   Sorosfashistid-rassistid ja nende ajupesutöòstuse ettevõtete poolt rahvusnihilistlike, valge vähemuse hävitamisele suunatud sisendustega eurohungveipingid juba tegutsevadki europiidideta Euroopa ja Põhja-Ameerika (USA, Canada) ülesehitamise nimel.
   Läänemaailma valitsejate- USA-EU suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu & võimukeskuste & ideoloogide ja neid teenindava
   politrukkide-ajupesurite armee massimeedias-ajupesutööstuses tegutsemise eesmärk: põlisrahvasteta europiidideta (ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste-väljakurnatud biotoopide piirkondade rändrahvaste-kolonistidega assimileeritud põlisrahvastega), rahvusteta, europiidideta, rahatotalitaristliku-plutokraatliku, ühtse ja eristamatu biomassirahvaga täidetud Euroopa, Läänemere regiooni ja sh estenfrei (eestivaba,eestlasteta)Eesti ülesehitamine võimalikult lühikese ajaga, juba 21. saj. lõpuks. Kättemaksuks ja karistuseks holokausti eest.

   ,)

 • Avatar

  Juba kooliõpikutes peaks sees olema et planeet maal elab peale inimeste veel lugematu arv elukaid.Aafrikas elavad gorillad, simpansid,neegrid jne.Üldiselt on see ju zooloogide teema.Teatavasti kui ristata hobune ja eesel tuleb muul.Aga kui inimene ristata mingi muu elukaga siis mis tuleb?Siit edasi võiks sõna anda Aleksei Turovskile…

 • Avatar

  Mul koduaias on linnud räiged rassistid. Eristan küll rasvatihaseid ja sinitihaseid aga minu silmis on nad praktiliselt üks ja sama, vaid pealae värvis väike erinevus. Kuid tihased ise pole veel kunagi moodustanud segapaare. Miks nad alamliikidel nii teraselt vahet teevad, aru ma ei saa.

 • Avatar
  Saksamaa põhiseadus on vaid sotsiaalne konstruktsioon

  “… mitte kedagi ei tohi soo, päritolu, rassi, keele, kodumaa, usu ega poliitiliste vaadete tõttu …”
  Ei ole sugu. On inimesed.
  Ei ole päritolu. On planeet Maa ja maalased. Me kõik oleme Maa lapsed.
  Ei ole rasse. On inimesed.
  Ei ole keeli. On vaid rahvusvahelise suhtlemise keel.
  Ei ole kodumaad. On vaid planeet Maa ja rändamisõigus.
  Ei ole uske, ei ole riigikirkikut. On inimeste põhiõigused.
  Ei ole poliitilisi vaateid. On vaid Marxi-Engelsi-Lenini teosed ning liberasmus ja marksism.

  Täna on aamen ja oomen on oomen.
  🙂

 • Avatar

  Peaaegu täpselt 100 a tagasi hoiatas Adolf neegrite sissetungi eest Euroopasse, samuti rõhutas ta vajadust säilitada rasside (eriti valge) puhtus. Uskumatu, aga Adolfi hoiatused on just täna Saksamaal Merkeli jt vasakäärmuslaste tegevuse tõttu eriti aktuaalsed. Kui Adolf peaks äkki üles ärkama, saaks ta esimese päevaga südamerabanduse.

  • Avatar

   Mine laku nüüd oma Adolfi pilti ja pillu kätt ka!
   Leidsid ikka iidoli kes peaks üles ärkama.

   • Avatar

    Laku edasi neegri jalgu- keegi ei keela! .. ja ära oma tsaar Volodja jalgu ära unusta, selle neegrite mässu pärast!

   • Avatar

    Oled aastaid võimatut iba ajanud ja selge on see, et sinu peale pahandada oleks alatu, sest haige inimese peale pahandada on ka mõttetu ja nõme.
    Vahepeal kaod kusagile, kas need on statsionaari perioodid?
    Lakkumisega oled ka kursis, kui eelistad kellegi jalgu oma iidoli pildi asemel- ega ei saa keelata.
    Head paranemist muidugi ka.
    Peaasi, et sa ei märatse.

 • Avatar

  Ma alati küsin kuidas saab kohtueskpertiisi antropoloog tuvastada skeleti või lausa sääreluu põhjal et tegu oli ühest või teisest rassist inimesega. Rass on rohkem kui nahavärv, see on füsioloogia, geneetika jpm – see on teaduslik fakt. Vaadake kasvõi aafrika albiino neegreid (keda seal kohalikud tapavad, sest nende kehaosadest tehtud pulbrid ravivad aidsi) ja olgu ta mis värvi tahes on ilmselge, et tegu on teisest rassist inimesega. Ma isegi läheks pisut kaugemale ja ütleks, et tegemist on lausa eri liikidega.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused