Absurd Saksamaal: vaidlusi põhjustab sõna “rass” põhiseaduses, sest rasse polevat olemas

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kui märkate mingisuguseidki erinevusi Angela Merkeli ja Ghana presidendi John Dramani Mahama vahel, siis on see sotsiaalne konstruktsioon teie peas, mis on mõeldud inimeste devalveerimiseks ja diskrimineerimiseks.

Vasakliberaalid on loonud järjekordse absurdiolukorra, nõudes “rassi” mõiste kaotamist – mis saab siis kurikuulsast rassismist?

Saksamaal on seoses USA-st levima hakanud rassismivastaste meeleavaldustega tekkinud vaidlused sõna “rass” üle põhiseaduses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksa põhiseaduse paragrahv kolm ütleb, et mitte kedagi ei tohi soo, päritolu, rassi, keele, kodumaa, usu ega poliitiliste vaadete tõttu soosida ega ebasoodsasse olukorda asetada.

Rohelised on aga hakanud nõudma 1949. aastal vastu võetud põhiseaduse muutmist sõna “rass” tõttu.

“Ei ole rasse. On inimesed,” ütles roheliste kaasesimees Robert Habeck ja lisas, et tugeva sõnumi rassismi vastu annaks selle sõna eemaldamine põhiseadusest.

Saksamaa antisemitismivastase komisjoni liige Felix Klein toetas teda: “Termin “rass” on sotsiaalne konstruktsioon, mis on mõeldud inimeste devalveerimiseks ja diskrimineerimiseks.”

Roheliste algatust toetavad ka vasakäärmuslik Linke ja liberaalne äripartei FDP. Mõned leiavad, et sõna “rass” tuleks asendada väljendiga “etniline päritolu”.

Isegi kantsler Angela Merkeli konservatiivid on valmis asja arutama.

Saksamaa sõjajärgset põhiseadust on muudetud 62 korda, kuid selle muutumatute tõekspidamiste hulgas on kõigi võrdsus seaduse ees.

Justiitsministeerium on õigustanud “rassi” terminit põhiseaduses, öeldes, et see ei viita sugugi erinevate inimrasside olemasolule.

Konstitutsiooni muutmise vastu on parempoolne immigratsioonivastane Alternatiiv Saksamaale (AfD).

“Kui rassid on olemas, ei tohiks olla põhiseaduse praegusele versioonile mingeid vastuväiteid, sest see on õigesti kajastatud. Teisalt aga, kui rasse ei ole, siis ei ole ka rassismi,” väitis erakonna pressiesindaja Stephan Brandner.

Siseminister Horst Seehofer on öelnud, et tema ei takista põhiseaduse sõnastuse muutmist arutamast. “Aga palju tähtsam on rassism välja juurida.”

Nii ongi tekkinud absurdiolukord, kus rasside olemasolu tahetakse eitada (kas see on siis naha pigmentatsiooni tase?), see aga võtaks ju võimaluse rassismis süüdistada. Järgmine mõiste oleks ehk “etnilisepäritolufoob”? (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused