Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Vihakõne” vastu võitlev rühmitus ADL lisas vihasümbolite sekka karikatuurikonn Pepe

28.09.2016
no-pepe

USAs tegutsev peamiselt sealset juudikogukonda esindav, kuid ka “vihakõne” vastu võitleva grupina tuntud Anti-Defamation League (Laimuvastane Liiga; ADL) on aastaid pidanud andmebaasi “vihasümbolitest”, kuhu kuuluvad peamiselt haakristi eri vormid, natsionaalsotsialismile ja selle tänapäevastele vormidele viitavad märgid. Seoses Donald Trumpi presidendikampaaniaga on ADL aga pidanud vajalikuks nende hulka lisada ka Pepe nime all tuntud karikatuuri rohelisest konnast, teatab CNN.

Pepe on karikatuur konnast, mis on mitmes humoorikas kontekstis levinud internetis, eriti Twitteris ja 4chanis. Kuna suur hulk sealseid kasutajaid on ka USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi toetajad, on Pepest saanud ka nende seast välja kasvanud alternatiivparempoolse liikumise üks mitteametlikke sümboleid. Ka Donald Trump on Twitteris jaganud karikatuuri, kus teda kujutatakse Pepe näojoontega.

Hiljuti tekitas nii naeru kui raevu ka presidendikandidaadi poeg Donald Trump juunior, kes jagas Twitteris samuti veel üht Pepet kujutavat kollaaži.

ADLi juht Jonathan A. Greenblatt vihjas vihasümbolite värskeimat täiendust kommenteerides, et peab Pepe karikatuuri kasutavaid Trumpi toetajaid antisemiitideks. “Taas kord on rassistid ja vihkajad võtnud populaarse internetimeemi ning väänanud seda enda huvides, et levitada vaenu ja ahistada [Interneti] kasutajaid,” sõnas Greenblatt. “Need antisemiidid isegi ei häbene. Nad kasutavad kurjasti ära multifilmitegelase pilti, mis võib esmapilgul tunduda meeldiv, et ahistada ja sotsiaalmeedias viha õhutada.”

Üks tuntumaid Trumpi toetajaid Internetis, YouTube’i videotega kuulsaks saanud Paul Ramsey, kes sel aastal avaldas toetust ka Mart Helme presidendikampaaniale Eestis, vastas ADLi sammule, postitades Twitterisse pildi endast ühes Budapesti restoranis koos seal menüü kaanelt leitud rohelise konnaga. “Pepe on saanud rahvusvaheliseks. Teda ei saa peatada!” kirjutas Ramsey.