Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Allikad: Leedu põgenikelaagrites kujuneb kastisüsteem

03.09.2021
Leedu migrandilaager.
© Scanpix

Järgneva uudise põhjal ei maksa arvata, et selline asi toimub ainult Leedu migrandilaagrites – sama toimub eriti tugevalt ka Kreeka ja Itaalia omades, kusjuures Moria laagris olid tavalised kaklused araablaste (süürlased, iraaklased) ja afgaanide vahel.

Leedus Šalčininkai rajoonis asuvas Rūdninkai põgenikelaagris kujuneb kastisüsteem ja toimub seksuaalne ärakasutamine, mõni eriti vaene migrant on sunnitud meeste seas oma keha müüma, edastas portaal 15min.lt, viidates Punase Risti teabele.

Portaali andmetel kujunevad laagri kastid rahvuse, kodakondsuse ja rassi alusel: kõrgemasse kasti kuuluvad araablased ja kurdid, madalaimasse Aafrika, Afganistani ja Süüria põgenikud. Kõige madalamaks kastiks on nii Rūdninkai kui muudes laagrites Sri Lanka, India ja muude tolle kandi riikide rändlased. Hierarhia sõltub ka rahast ja kehalisest  jõust.

Nõrgematelt laagriasukailt pressitakse duši kasutamise raha välja, eri kastid kasutavad eri kempsusid.

Allikad rääkisid portaalile ka seksuaalsest ärakasutamisest ja prostitutsioonist nagu ka laagriametnike alkoholi ja sigarettidega sahkerdamisest.

Rūdninkai laagris on umbes 750 meest, neist noorim 12-aastane.

Selle uudise põhjal tahavad vasakliberaalid kindlasti öelda, et migrandid on vaja kiiresti laagritest minema saata, kuid tegelikult tähendab see, et ka siis, kui need inimesed saavad Lääne-Euroopa kombel elamisloa, siis migrandikogukonnad ja nende linnaosad on samuti just ülalpool äratoodud moel vaenujalal.

Kui kujutada ette, et ka Eestit peaks rändekriis tabama ja meilgi kerkivad sarnased laagrid, siis vaevalt et meiegi suudame sellist väärnähtust laagrites ära hoida. (BNS-UU)