Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Alternatiiv Rootsile loodab saada esindatuse Europarlamendis

-
07.04.2019
Alternativ fõr Sverige meeleavaldus Stockholmis 6.04.19
© UU

Rootsi poliitilise spektri parempoolsele tiivale paigutuv erakond Alternatiiv Rootsile (AfS) on asunud eurovalimiste eel aina jõulisemalt pildile tulema ja korraldas 6.04 Stockholmis suure miitingu.

Rootsikeelse nimega erakond Alternativ för Sverige tekkis rändekriisi haripunktis 2015 aastal, kui Rootsi Demokraatidest eraldus tiib, kes viimaseid liiga pehmeteks ja oma väärtustest taganenuteks pidas.

AfS nõuab aina jõulisemalt vajadust saata tagasi koju immigrandid, kes rootslaste külalislahkust kurjasti ära kasutavad.

Erakonna esimehe Gustav Kasselstrandi sõnul, ei piirduks AfS parlamenti pääsedes üksnes illegaalide ja kriminaalide väljasaatmise taotlemisega, vaid partei peab vajalikuks suunata kodumaale tagasi kõik Rootsis elamisloa omandanud võõramaalased, kes keelduvad töötamast ja ühiskonnale põliselanikega võrdselt oma panust andmast.

“Isegi kui me immigratsiooni täna täielikult peataksime, oleksid probleemid meie ühiskonnas homme sama suured,” ütles erakonna aseesimees William Hahne. “Ainus meede, mis aitab meil arengud Rootsis tagasi pöörata, on tagasisaatmine.”

Kuid lisaks mõistetavale nõudmistele nagu immigratsioonivastasus ja euroskepsis (Rootsi on jõudnud Euroopa üheks kõige ohtlikumaks ja kuritegelikumaks riigiks) ning ühetaolise maksusüsteemi idee,  torkab erakond silma ka eestlaste jaoks pisut kummaliste seisukohtadega, nagu tugev NATO-vastasus (samas on teada, et Rootsit on reaalselt Venemaa sõjalise doktriini huviorbiidis) ning üliaktiivne võitlus loomade õiguste eest (tõsi see on pead tõstmas ka Eestis, ent pigem vasaklaste või veganlaste vedamisel). Innustust on AfS saanud oma sõsarparteilt Alternativ für Deutchland ja Prantsuse Front National-ilt.

Vasakäärmuslased ja peavooluparteid on AfS-i pidevalt natsiparteiks sõimanud ja kasutanud muidki ebademokraatlikke võtteid erakonna lämmatamiseks ja demoniseerimiseks. Antifa kasutab peamiselt vastumeeleavaldusi, kus on käibel ka üsna ropud ja krõbedad loosungid. Konfliktide vältimiseks kasutatakse politseiahelikke.