Ameerika äärmuslikud kommunistid toetavad Bidenit, sest temaga on lihtsam manipuleerida

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Valid Joe Bideni, saad revolutsioonilised kommunistid kauba peale.

Ameerika Ühendriikide Revolutsiooniline Kommunistlik Partei (Revolutionary Communist Party) on avaldanud toetust demokraatide presidendikandidaadile Joe Bidenile, öeldes, et ehkki ka Biden esindab „mõrvarlikku kapitalistlik-imperialistlikku süsteemi“ on ta ikkagi parem valik kui president Trump.

Kommunistliku partei liider Bob Avakian saatis partei liikmetele pika kirja, mis avaldati ka partei kodulehel ja milles Avakian nimetab Trumpi Valgest Majast minemakihutamist liiga oluliseks eesmärgiks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Praegusel kriitilisel hetkel tuleb kasutada selle režiimi võimult kõrvaldamiseks kõiki võimalikke vägivallatuid vahendeid,“ kirjutab Avakian. „Ja juhul kui Trumpi/Pence’i režiimi kõrvaldamiseks korraldatud massilistest protestidest hoolimata jääb see režiim püsima ajani, mil on vaja hääletada, siis – ilma suuremalt põhimõtteid rõhutamata – peab selle režiimi eemaldamise kõigi võimalike vahendite hulka kuuluma ka Trumpi vastu hääletamine (eeldusel, et valimised tegelikult ka toimuvad).“

Ta lisas, et see ei tähenda mitte nn protestihääli mõne võiduvõimaluseta kandidaadi poolt, vaid tegeliku Demokraatliku Partei kandidaadi, Bideni, poolt hääletamist.

Vastuolulise minevikuga Avakian asutas partei 1979. aastal. Muuhulgas on Avakian varasemalt mõistetud vangi Ameerika Ühendriikide lipu teotamise eest ja koostöö tegemise eest Peruu terroristliku organisatsiooniga Sendero Luminoso. Oma kirjas rõhutab ta, et ei toeta Bidenit tingimata avalikult, kuid peab Bideni poolt hääletamist paremaks valikuks kahe kurja vahel.

„Biden ei ole Trumpist „parem“, mitte ühelgi olulisel moel; välja arvatud see, et ta ei ole Trump ega osale fašistliku režiimi edendamises ja tugevdamises, seda kõigis olulistes aspektides,“ ütles Avakian. Ta kutsub ühtlasi üles masside mobiliseerimisele juhul, kui Trump peaks küll kaotama, kuid keeldub Valgest Majast lahkumast.

Marksistlik aktivist Angela Davis ütles aga Vene propagandakanalile RT, et demokraatide presidendikandidaat Joe Bidenit on suure tõenäosusega lihtsam survestada vasakradikaalide nõudmistele järele andma. „Ma ei näe, et nendel valimistel oleks võimalik valida kandidaadi poolt, kes oleks suuteline juhtima meid õiges suunas,“ ütles Davis RT-le. „Ent meil tuleb valida kandidaadi poolt, keda on võimalik tõhusamalt survestada ja kes annaks rassismivastasele liikumisele rohkem tegutsemisvabadust.“

President Trumpi kampaania reageeris kommunistide Bidenit toetavale avaldusele, öeldes: „Bideni kampaania juhi asetäitja Kate Bedingfield teatas täna hommikul, et kõik, kes usuvad Joe Bidenisse kui presidenti on teretulnud appi tema kampaaniale. Nende hulka kuulub nüüd ka Bob Avakian, Revolutsioonilise Kommunistliku Partei äärmuslasest asutaja ja juht, kes avaldas oma toetus Joe Bidenile ja soovitas oma kommunistidest seltsimeestele hääletada valimistel Bideni poolt. Avakian on varasemalt mõistetud süüdi mässamises ja ründamises Hiina kommunisti Mao Zedongi verise ja julma režiimi toetuseks korraldatud protestidel. Ta pealkirjastas oma memuaarid „Minu teekond peavoolu Ameerikast revolutsiooniliseks kommunistiks“ („My Journey from Mainstream America To Revolutionary Communist“)“.

Trumpi kampaania vastuses rõhutatakse, et Avakiani toetus Bidenile kinnitab veel kord tõsiasja, et Joe Biden on vasakäärmuslastele vaid lükata ja tõugata. „Biden kaalub tõsiselt kommunistist esindajatekoja liiget Karen Bassi oma asepresidendi kandidaadina. Bass on kiitnud Fidel Castrot ja käinud korduvalt Kuubas äärmusliku kommunistliku grupi liikmena, kellele seal õpetati terroristlikke taktikaid.“

Vastuses öeldakse, et Joe Biden on presidendiks olemiseks liiga nõrk ega suuda vasakäärmuslastele vastu seista. „Ta on Demokraatliku Partei äärmuslastele, hirmuäratavale vandeseltsile, mis nüüd sisaldab ka aktiivset kommunistide liidrit, kõigest lükata ja tõugata.“

Allikad: Fox News, The Patriotic Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused