Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ameerika ei rahasta Hiinaga semmivat WHO-d, Euroopa Liit mõistab USA hukka

-
15.04.2020
USA kahtlustab WHO-d Hiina-meelsuses pandeemia ajastul. Pilt on illustratiivne.
© EPA/Scanpix

Euroopa Liit mõistab taas hukka USA-d, kuigi tolle otsuse taga mitte rahastada WTO-d on Trumpi algatatud poliitika, et tühikäigul või vastutöötajad raha ei saa.

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell mõistis kolmapäeval hukka USA presidendi Donald Trumpi otsuse peatada Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) rahastamine, kirjutab BNS.

“USA otsus peatada WHO rahastamine on ülimalt kahetsusväärne,” ütles Borrell. “Miski ei õigusta seda sammu hetkel, mil nende pingutusi on vaja rohkem kui kunagi varem, et aidata koroonaviiruse pandeemiat kontrolli alla saada ja leevendada.”

Kõnealuse otsuse kohta kirjutas Ameerikas elav poliitikavaatleja Jüri Toomepuu: “ÜRO Maailma Tervisekaitse Organisatsioon (World Health Organization – W.H.O), mille Etioopiast pärit president Tedros Adhanom Ghebreyesus sokutati ametisse Hiina juhtimisel, kajastas viiruse levi algul Hiina propagandamasina seisukohti. Näiteks avaldas W.H.O 14. jaanuaril teate, et esialgne uuring Hiina võimude poolt pole tuvastanud viiruse kandumist inimeselt inimesele. On põhjust arvata, et USA, kes maksab lõviosa W.H.O kuludest, umbes 400 miljonit dollarit aastas, peatab WHO finantseerimise kuni Hiinast sõltumatum ja ausam juht on määratud.”

Breitbart kirjutab samuti: “Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) peadirektori Tedros Adhanom Ghebreyesuse vastu algatatud petitsioonile on kogunenud paari kuuga ligi miljon allkirja. 31. jaanuaril algatatud petitsioon nõuab Tedros Adhanomi tagasiastumist ja Taiwani vastuvõtmist organisatsiooni liikmeks. /…/ Change.org veebilehel ilmunud petitsioon „Call for the resignation of Tedros Adhanom Ghebreyesus, WHO Director-General” algatati põhjusel, et Tedros Adhanom keeldus 23. jaanuaril kuulutamast Covid-19 viirust rahvusvaheliseks terviseohuks. Petitsiooni autori väitel on just osaliselt selle tõttu viirusesse nakatunuid praegu ligi kümme korda rohkem, kui ehk muidu oleks olnud. Lisaks keeldus WHO kategooriliselt probleemi ulatuse tunnistamisest. /…/ Möödunud nädalal kirjutas rühm vabariiklasi Tedros Adhanomile ja nõudis, et too avalikustaks, milliseid asju ajab WHO Hiina kommunistliku parteiga.”

Loe ka: WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesust süüdistatakse koroonaviiruse ohu alahindamises ja COVID-19, Puna-Hiina hirmutis