Ameerika ei saa aru, milleks on vaja kättemaksuhõngulist Trumpi tagandamist viimasel hetkel

Maailm,
Suur osa Ameerikast arvab nii.

Ameerika Ühendriikide vabariiklasest esindajatekoja liige Devin Nunes ütles teisipäeval, et ehkki president Donald Trump teeb hulgaliselt vigu, on presidendi vastu plaanitav ametist tagandamine täielik nonsenss.

Esindajatekoja demokraadid tulevad presidendi ametist tagandamise ettepanekuga välja täna, kolmapäeval, kaheksa päeva enne Joe Bideni inauguratsiooni. Üheks põhjuseks on väide, nagu oleks Trump õhutanud viha Ameerika Ühendriikide valitsuse vastu, mis viitab paljude kongressiliikmete arvamusele, nagu oleks 6. jaanuaril toimunud Kapitooliumi mässu taga Trump isiklikult, kutsudes inimesi üles hoonet ründama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Intervjuus Fox Newsile mõistis Nunes tagandamisprotsessi teravalt hukka. „Vaadake, president teeb hulgaliselt vigu,“ ütles Nunes. „Kõik presidendid teevad vigu, ent lõppkokkuvõttes on kiirustades välja kuulutatud ametist tagandamise protsessil tõsised tagajärjed.“

Nunes ütles, et on paljude inimestega arutanud tagandamisprotsessi mõttekuse üle nüüd, mil Trumpi ametiaeg nagunii kohe läbi saab. „Esmakordselt viimastel päevadel on minuga võtnud ühendust inimesed, kes seda kunagi varem ei ole teinud ja öelnud, et mis teil seal toimub, milleks seda teha?“ ütles Nunes. „Isegi inimesed, kes presidenti ei toeta, on öelnud, et jah, mulle ei meeldi, mida ta on teinud ja ma ei hääletanud tema poolt, aga milleks teda tagandada? Ta ju ongi juba läinud. Inimesed ei saa sellest nonsenssist aru.“

Jaanuaris andis Trump Devin Nunes’ile Presidendi Vabadusmedali tema teenete ja abi eest 2019. aasta ametist tagandamise protsessi ajal. Valge Maja nimetas Nunesi „enneolematu andega, vankumatuks ja põhimõttekindlaks avalikuks teenistujaks“.

Teisipäeval hääletas esindajatekoda resolutsiooni üle, millega kutsuti asepresident Mike Pence’i üles kasutama 25. seadusmuudatust ja asendada ajutiselt Trumpi, põhjusel, et Trump ei ole võimeline täitma oma kohuseid presidendina. Pence keeldus seda tegemast. „Eelmisel nädalal ei allunud ma survele ega ületanud oma põhiseaduslikke volitusi valimistulemuste vaidlustamiseks,“ kirjutas Pence, „ja ma ei allu ka nüüd esindajatekoja poliitmängude survele meie rahvale nii keerulisel ajal.“

Juhul kui Trumpi ametist tagandamine õnnestub, oleks Trump esimene USA president, keda on kahel korral ametist tagandada püütud. 2019. aasta detsembris käivitati tagandamisprotsess võimu kuritarvitamise põhjendusega. Tookord kukkus tagandamisprotsess läbi.

President Trump ei nõustu süüdistustega, mille kohaselt kutsus ta inimesi üles ründama Kapitooliumi. Ta nimetas tema vastu alustatud ametist tagandamist naeruväärseks ja kohutavaks nõiajahiks.

Allikad: Newsweek, Epoch Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused