Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ameerika Ühendriikide Ülemkohus tahab taastada inimelu pühaduse

-
04.05.2022
Elu Marsid on Läänes tavaliseks muutumas. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Ameerika Ühendriikides on avalikkuse ette lekkinud ülemkohtu otsuse mustand, millega toetatakse 1973. aasta Roe vs Wade kohtuotsuse muutmist. Nimetatud kohtuotsus reguleeris abordiõigust üleriigiliselt ja selle tagasivõtmine annaks abordiga seotud õigused tagasi osariikidele. Vasakpoolsed on alustanud protestiaktsioonidega, samas on Ameerika elupooldavad konservatiivid väljendanud võimaliku muudatuse üle heameelt.

„Kui otsusemustand tehakse täna õhtul avalikuks ja see on kohtu lõplik otsus, siis tervitame seda kogu südamest,“ kirjutas elupooldava organisatsiooni Susan B. Anthony List president Marjorie Dennenfelser avalduses. „Ameeriklastel on õigus pidada enda poolt valitud rahvasaadikute kaudu arutelusid ja kehtestada seadusi, mis kaitsevad sündimata lapsi ja austavad naisi. Kui Roe tõepoolest muudetakse, siis on meie ülesandeks saavutada konsensus ja luua naiste ning sündimata laste jaoks võimalikult tugev kaitse igas seaduses. Ühtlasi mõistame, et elupooldavad liikumised peavad jätkama oma tegevust abivajavate laste ja lapseootel naiste toetamiseks,“ kirjutas Dannenfelser.

Vabariiklasest senaator Mike Braun süüdistas otsusemustandi lekkes demokraate ja vasakmeediat, kuid rõõmustas samas võimaliku tulemuse üle. „Demokraatide ja peavoolumeedia poolne hiljutine rünnak ülemkohtu suveräänsuse vastu on häbiväärne,“ ütles Braun. „Aga kui lekitatud otsus vastab tõele, siis on tänane päev meie riigis inimelu pühaduse taastamise mõttes märgilise tähendusega.“

Endine Planned Parenthoodi töötaja Abby Johnson, kes nüüd aitab inimestel lahkuda aborditööstusest, kiitis samuti otsust, kuid mainis, et võitlus ei ole kaugeltki läbi. „Oleme seda uudist oodanud 50 aastat ja tegemist on tõeliselt hea uudisega neile, kes loodavad muuta abordi siin riigis mõeldamatuks,“ ütles Johnson avalduses. „Roe muutmine enamushäältega tähendaks seda, et üle kümne osariigi muutub tänu oma seadustele abordivabaks. Võitlus abordi mõeldamatuks muutmise nimel muutub veelgi intensiivsemaks, kuna sinised osariigid [demokraatide juhitud] üritavad pikendada abordiõigust kuni lapse sünnini, samas kui punased osariigid [vabariiklaste juhitud] püüavad kaitsta elu selle tärkamise hetkest peale.“

Organisatsiooni Moms for America juhid tulid samuti välja avaldusega, milles toetavad ülemkohtu kohtunikke: „Ülemkohtu otsusemustandi leke on pretsedenditu. Ilmselt oli lekitamise eesmärk tekitada kaost ja seada ülemkohtunikud keerulisse olukorda. Vasakradikaalid ei peatu millegi ees ja selline ennekuulmatu eetika ja turvalisuse põhimõtete rikkumine tõestab seda,“ seisab nende avalduses.

28. aprillist kuni 1. juunini Fox Newsi poolt läbiviidud küsitluse järgi leiab 43% vastanutest, et abort peaks olema ebaseaduslik enamikul juhtudel (v.a vägistamine, intsest ja oht ema elule), 11% meelest peaks abort olema ebaseaduslik igal juhul. 27% leiab, et abort peaks olema alati lubatud ja 17% leiab, et see peaks olema lubatud enamikul juhtudel.

Allikad: Breitbart, Fox News