Kas koroonaviiruse sünnikoduks võib olla Wuhani labor?

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kurikuulus Wuhani viroloogiainstituudi laborikompleks.

Ameerika Ühendriikide luure- ja riikliku julgeoleku ametnike sõnul uurib USA valitsus võimalust, et koroonaviirus on tegelikult pääsenud valla Hiina laboritest ja mitte turult, nagu algselt on väidetud.

Esialgu on siiski vara mingeid järeldusi teha, sest tegemist on ühega paljudest teooriatest, kuid USA valitsuse analüüsiga tutvunud luureohvitseride sõnul tegeletakse selle võimaluse tõsisema uurimisega. Teooria kohaselt pääses koroonaviirus kogemata valla ühest Hiina Wuhani laborist, näiteks võis mõni töötaja saada laboris nakkuse ja viia selle sealt välja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA luure töötab läbi tundlikke luureandmeid, mis on seotud ka Hiina valitsusega, kuid mõningate luureallikate sõnul võib viiruse puhkemise tõeline põhjus jääda igavesti teadmata.

President Donald Trump ütles kolmapäeval, et USA viib läbi väga põhjalikku uurimist, kuidas selline kohutav olukord viiruse näol tekkida sai, kuid ei olnud nõus avalikustama, millele esialgsed andmed viitavad.

Hiina valitsus on laboriteooriat eitanud ja ka paljud eksperdid on selles kahelnud. Samas on Hiina tegutsemist viiruse kontrolli alla saamisel teravalt kritiseeritud ja USA luureametnikud soovivad enda sõnul saada viiruse puhkemise põhjustele kindlasti jälile.

Washington Post viitas hiljuti USA välisministeeriumi 2018. aasta andmetele, mille põhjal avaldati sügavat muret Wuhani viroloogiainstituudi biolabori turvalisuse ja juhtimise pärast.

Välisminister Mike Pompeo leiab, et need andmed viitavad väga selgelt seotusele Covid-19-ga. „Hiina kommunistlik partei ei võimaldanud Ameerikale ligipääsu, kui me seda alguses, kõige kriitilisemal hetkel vajasime,“ ütles Pompeo. „Ja me teame, et neil on see labor. Me teame turgudest, kus kaubeldakse värske toiduga. Me teame, et viirus ise ei ole pärit Wuhanist. Kõik need asjad on omavahel seotud. Muidugi on veel väga palju, mida me ei tea ja just sellest president täna rääkiski. Me vajame selgeid vastuseid.“

Mõnede ametnike sõnul on USA-l plaanis nõuda Hiinalt viiruse eest kompensatsiooni, kuid seda ei ole võimalik teha enne, kui viirus on kontrolli all ja kui selle päritolu kohta on olemas täpsem teave.

Allikad: CNN, Washington Post

20 commentsOn Kas koroonaviiruse sünnikoduks võib olla Wuhani labor?

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Samasugune labor võib olla ka meil Eestis ! Ainult jumal taevas teab või ei tea temagi mis meie riigis tegelikult suures pugemise hoos toimub.
  Kui möll läks lahti USA ja Hiina kaubandussõja ajal siis kes on kõige rohkem huvitatud pool ? Hea serv oli aga löödi tagantkätt tagasi !

 • Avatar

  Vivian Goldschmidt’ile registreeritutest.
  Antud asjale on hoopis loogilisem seletus:
  Hiina (ja ka Venemaa ja…) on juba kümmekond aastat kurtnud, et USA ümbritseb nende riike naaberriikides olevate biorelva laboritega. Mis on samas ka potsentsiaalsed biorelvaga ründamise kohad, omamoodi biopommid. Ning et sellied laborid kujutavad endast sisuliselt bioloogilist ründerelva, JA ET ME PEAME OLEMA VALMIS SEALT TULEVATEKS RÜNNAKUTEKS!!! Ning tõstsid arvestatavat oma valmisolekut biorünnakuteks!
  Mida nüüd siis ka vaja läks.

 • Avatar

  Nuhkija-l on väga “leidlikud” teooriad välja vaadatud, aga need vajavad veidi lihvimist.
  Tuleks omavahel siduda mõned täpsustused:

  1. WIV … (Wuhan, postiindex 430071) laborit süüdistatakse viiruse levikuga;
  2. WuXi … (Wuhan, postiindex 430075) laborite võrgul on laboreid Ameerikas, Saksamaal, … ja harukontor ühes Vahemere idakalda riigis;
  3. Koroonaviiruste patente omab näiteks Pirbright Institute (Inglismaal);

  4. WIV ja WiXi vahel on silma järgi võttes umbes 10 kilomeetrit;
  5. WuXi ja Pirbrighti on suurärimehed investeerinud;
  6. Koroonaviirustega seotud patente on tuhandeid ja mõned on juba aegunud ja vabaks kasutamiseks;

  7. Miks halal ja kosser toimingutel selline “väärtuslikku ainet sisaldav” veri välja lastakse ja kasutamast keeldutakse?

  Jään ootama täiustatud järge …

  • Avatar

   Hetkel ja siin sellele teemale järge ei tule – vale alajaotus.
   Aga algsed parameetrid on antud – saad ise edasi otsida 😉

 • Avatar

  Nuhkija-l on väga “leidlikud” teooriad välja vaadatud, aga need vajavad veidi lihvimist.
  Tuleks omavahel siduda mõned täpsustused:

  1. WIV … (Wuhan, postiindex 430071) laborit süüdistatakse viiruse levikuga;
  2. WuXi … (Wuhan, postiindex 430075) laborite võrgul on laboreid Ameerikas, Saksamaal, … ja harukontor ühes Vahemere idakalda riigis;
  3. Koroonaviiruste patente omab näiteks Pirbright Institute (Inglismaal);

  4. WIV ja WiXi vahel on silma järgi võttes umbes 10 kilomeetrit;
  5. WuXi ja Pirbrighti on suurärimehed investeerinud;
  6. Koroonaviirustega seotud patente on tuhandeid ja mõned on juba aegunud ja vabaks kasutamiseks;

  7. Miks halal ja kosser toimingutel selline “väärtuslikku ainet sisaldav” veri välja lastakse ja kasutamast keeldutakse?

  Jään ootama täiustatud järge …

  • Avatar

   USA ei ole oma territooriumile võõraid kinniseid (valitsuse poolt täieliku kontrollimise võimaluseta) biolaboreid lubanud. Seega tekib küsimus, et kas WuXi on Hiina labor, millel on võrgud teistes riikides, k.a. USA.s, või on vastupidi – pealik-rahastaja-niiditõmbaja istub USA’s ja WuXi on hoopis de facto tema filiaal. Lisaks tankist mõnedele teistele laboritele.
   Jah, koroonaviirusi on palju ja patente nende kohta on palju. Aga Gatse’de perel tundub olevat patent selle mõrvarkoroona stammi kohta. (kuigi andmed ringimöllava koroona stammi kohta on segased või segatud.)

 • Avatar

  Täna 17. on sünnipäev “Hansil”, kuulsal sakslasel… (Oleks täna saanud 91 aastaseks.)

  Eestlased kui laulurahvas, ja muusikat armastav rahvas, võiks 17. aprilli vabalt teha JAMES LASTI PÄEVAKS – uueks kevadpühaks, looduse tärkamise, rõõmu ja muusika pühaks ! (Las vabamüürlik 1. mai jääb hiljem ainult satanistidele !, kui julgevad veel nina välja pista…)

  Hans (James) Last korjas üle maailma kokku ilusaid meloodiaid ja (andis nendele RAHVA RÕÕMUKS väärika koha suurtel kontsert- ja vabaõhulavadel üle maailma, lüües need oma aranžeeringute ja orkestri + koori/ lauljate abiga veel omalt poolt särama…

  Nagu hea iluaednik, kes looduse loomingu oma kätega võib muuta veel ilusamaks…

  https://www.youtube.com/watch?v=VtRGQilnVwI

 • Avatar

  Hiina uuris välja, et esimene (ja ka esimesed) haigestunu(d) töötas(id) hoopis kalaturul. Esimene haigestunu müüs krevette.
  Ja kalaturg on Wuhanis eraldi.
  PS. See Euroopasse-USA’sse jõudnud koroona olevat-olevat juba muteerunud vorm, mitte esialgne. Ja sel juhul haiseb asi juba bioloogilise sõja järgi – algul andis üks seltskond biolöögi Hiina-Iraani pihta, aga siis anti sama viiruse laborimuteeritud vormiga vastulöök.
  PS.PS. USA’l on väljaspool oma riiki, eri maailma riikides c.a. kakssada bio(relva)laborit.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Milleks on vaja USA`l Pentagoni poolt rahastatavaid biolaboreid Ukrainas,Gruusias,Kasastanis,Aafrikas jne. ? Nende laborite tegemistele ei ole juurdepääsu isegi asukohariikide valitsustel ! Kui nii väga seda tõde armastatakse ja austatakse valge isa poolt miks siis Julian Assange kotitakse ?
  Ameerikas valitseb topeltmoraal ja selle jumal on raha !

 • Avatar

  Lihtsalt Heine postile täpsustuseks, et dokumendid on lekkinud mis näitavad, et seal USAs võeti sellele viirusele patent 2015a.
  Mõlemal objektil/subjektil (nii Wuhanis kui kui ka P.Carolinas) on otsesed seosed nii Sorose kui ka Bill”Pisipehme”Gatesi fondidega.
  Nüüd on vaid küsimus kas Wuhanist ta “läks” jalutama (lollus, ettevaatamatus) või “viidi” jalutama ehk TEADLIKULT lasti lahti.
  See “wet marketi” ehk loomaturu versiooni ei saa kõrvale heita – eriti juhul kui viirus “viidi” jalutama – hea koht kus pärast enam midagi ei tõesta.
  Samuti nende “sõjamängude” puhul mis Wuhanis toimusid (just samal ajal kui viirus lahti läks) ja kus ka USA sõdurid osalesid on päris tugev versioon.
  See loomaturg oli igatsorti “turistide” lemmikpaik ja ka hea koht selline viirus “jalutama viia”.

  Kui jutt juba teooriate peale läks siis mainiks veel ühe (vast kõige huvitavama) mis asjaga seotud.
  Nimelt teatud inimkaubanduse juhtfiguurid ja nendeg assotseerunud isikud kasutavad inimkaubanduse “kõrval produkti” ehk peamiselt laste piinamise puhul veres tekkiva adrenaliini kõrvalliini ehk adrenchrome’i (aka adenochrome) millel on eluiga ja pikendav ja narkootiline toime. See on see seltskond mis on läbi käinud ka nn “pizzagate” uurimise alt. Kuna Trump on sellise kaubanduse vastu võidelnud siis nii Euroopas kui ka USA-s on “lahti lastud” COV-19 eriline stamm mis kohates veres adrenochrome aktiviseerub eriti võimekalt. Ehk haigus kulgeb eriti ohtlikul kujul.
  See on VÄGA PEALISKAUDNE ülevaade antud teema külgarendusest – palju selles tõtt on näitab aeg aga arvestades tausta ja kõrval liine siis – mine sa tea…

  AINKE ASI MIS TUNDUB OLEVAT ANTUD TEEMAS MÕTLEVATE INIMESTE KONSENSUS – PAANIKAT ON ROHKEM KUI ASI VÄÄRT ON.
  Asja väärtus aga selgub hiljem…

  PS. Adrenochrome tekib ka loomades ehk see on põhjuseks miks mõned (rikkamad) Hiina piirkonnad on tugevamini pihta saanud. Seal tapetakse loomi suht hoolimatult ja neid hoitakse pikalt koledates tingimustes – eriti metsloomi ehk tekkiv adrenaliini tase on väga kõrge. Sama tapmise viis on ka halal ja koššer tapmise protsesside juures – see on põhjuseks miks paljudes kohtades on selline rituaalne tapmine ametlikult keelatud – eriti mitmes L.Euroopa riigis.
  Ehk see teema on üleval olnud juba mitte esimene aastakümme ja “liivaterasi” on kogunenud ikka päris suure liivakasti jagu.

  • Avatar
   Aleksander

   Eks teadmatus tekita vandenõuteooriad eriti kui teooriate loojad ja tarbijad on antud teemal harimatud. Kuna teadlased, kes üritavad koroonaravimit välja töötada ei ole tänase päevani aru saanud, millega COV-19 viiruse näol tegemist on, siis peaks patendi võtjalt võimalik informatsiooni saada. Või kuidas? Või on jutt ‘patendist’ lihtsalt möla?

  • Avatar

   “The Fall of the Cabal – the End of the World As We Know It” (1-10)
   https://www.youtube.com/channel/UCthJtvcJZQgfCHG9QOWXjqw/videos

  • Avatar

   Üks video täienduseks – peamine küll vene keeles, kuid viitab peamiselt inglise keelsetele allikatele. https://www.youtube.com/watch?v=eQ18v177RzM

  • Avatar
   Tegelikkus

   vene rahasid vastuvõttev “nuhkija” on hiinlaste rahasid himustama hakanud ja selleks on kommuniste puhtaks pesema asunud!

   • Avatar

    Kulla “Tegelikkus” – neid “vene rahasi” sai viimati NSVL-i ajal – palgana.
    Aga ju on sul vesi ahjus kui sinu leivaisale ehk USA kohta midagi paha öeldakse.
    Saa üle – kahjuks pole see riik enam ammugi mingi normaalne struktuur – saa üle.

 • Avatar

  Millegipärast ei taheta uurida varianti, et tegu on USA P-Carolina ülikooli laboris valmistatud viirusega – biorelvaga. Tõendusmaterjali selle kohta on rohkem kui Wuhani variandi kohta.
  On muidugu versioon, et hiinlased panid viiruse USA’st pihta ja kasksid kogemata Wuhanis lahti. Contra, et USA kasutas selleks Wuhanis toimunud rahvusvahelist sõjaolümpiat.
  Viimane on usutavam, sest teine koht, kus viirus väga kiiresti levis, oli SUHTELISELT KINNINE Iraan! Sest nii Hiina kui Iraan on jänkistanile nagu pind pe–es.
  Ja praegune kisa kohta kehtib vanasõna – parim kaitse on rünnak!

  • Avatar

   Juba siis – kui lõuna-euroopas viirus vohama hakkas – avaldas USA migi tegelane (või väljaanne, täpselt ei mäleta) – et Kanada laborist varastatud ,,toorme” paasil Hiina Wuhani laborist on see tüvi pärit. See oli ilmselt Jaanuaris kui meil avaldati, aga see vaikiti ruttu mõneks ajaks maha. Nüüd siis pole vist lehetsuradel peale EKRE kellegi kallal iniseda ja kaevati uuesti see teema lisaks, et parajal momendil EKRE’ga siduda. Ikkagi veidi uuendatud kujul jälle võimalus urgitsemise lainel hõljuda… Seda enam, et pasa eest EKRE mölakirjandust mitte toetada, saaks jälle jätkata!

   • Avatar
    kommunistide vastu!

    SARS ilmus samuti hiina kommunistide juurest,linnugripp ja seagripp niisamuti, SARS-i ja corona sarnasust on kinnitatud,seega ei ole põhjust imestada,et mõlemad on ühest hiina kommunistide laborist tulnud!Meenutan, et vene kommunistid pommitasid 1944 6.märtsil Narva puruks, 7.märtsil pommitati Jõhvit, Tapat ja Rakveret, 9.märtsil Tallinnat ja pärast valetasid kommunistid, et nemad ei olnudki asjaga seotud! Kommunistid on alati oma kuritegusid teiste kraesse katsunud valetada!

  • Avatar
   Aleksander

   Kas Heino ei taha vesta midagi eelmise aasta hilissügisel plahvatusest venemaal Novosibirskis Vektori nimelises laboratooriumis, mille järel hakkas linnas ja hiljem ka mujal venemaal levima COV-19 sümptomitele sarnane haigus. Kes oovib, võib leida invormatsiooni youtube’is SotnikTV kanalil. Kui muu ei huvita, siis plahvatusest ja haiguse levikust hakatakse rääkima alates 33:10 :

   https://www.youtube.com/watch?v=Donp5oWnzUQ

   Ehk siis vandenõuteooriad on ikka tarkadele inimestele, lollid muudavad need teooriad lobaks.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Ja saadakse ka kakindlasti nagu Husseini keemiarelvadele,Assadi keemiarünnakutele jne.Küsige oma juudist teadlase käest kes seal töötas !

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused