Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: Ameerikas tahetakse kaheparteisüsteemi murda

29.07.2022
Seni on Ameerika Ühendriikides jaotatud võimu kahe partei vahel. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Vähe sellest, et senine maailmakorraldus ragiseb ja muutub – nüüd andis Reuters teada, et kaheparteisüsteem USA-s on otsa saanud. Endised vabariiklased ja demokraadid on moodustamas uut parteid nimega „Forward“ (e.k. „Edasi“).

Natuke on sarnasust ka siinsete oludega, kus endised isamaalased on meelemuutuse läbi teinud ja moodustavad parempoolsete parteid, ja kelle puhul on üldse suur küsimus, keda nad peale oma võimu juurde pürgiva tuumiku üldse esindavad.

Kuid eks põhimõte on ilmselt sama ka USA-s, ehkki väita ei saa veel midagi. Uue partei moodustamisel ühinevad kolm poliitilist jõudu: „Serve America Movement“, „Renew America Movement“ ja „Forward Party“ nimeline partei, mille moodustas kunagi isegi presidendiks kandideerinud toonane demokraat Andrew Young. Uue partei viitse“ülemaks“ arvatakse saavat endine New Jersey kuberner Christin Whitman.

Teade avaldati äsja, 27. juulil. Kõik liidrid kavatsevad 20-s USA linnas juba septembris läbi viia terve seeria üritusi, kus oma seisukohti laiemalt tutvustatakse ja partei ametlik väljakuulutamine saab olema 24. septembril Houstonis ja esimene partei korraline kongress on planeeritud järgmisele suvele.

Meil aga on asjad ilmselt enam kui hapud, Läti Delfist (ja mujaltki) saab lugeda, et Läti ostab taas vene gaasi ja seda, tõsi küll, läbi vahendaja, keda Läti Gaasi ( Latvijas Gaze) juht Aigars Kalvitis nimetada ei tahtnud ja ütles vaid, et „tegemist on kommertsinfoga ja seda avalikult arutama ei hakka“.

Seega – ilma lihtsalt ei saa, aga see käib lätlaste kohta, mitte meie, sest meie ostame sedasama gaasi, aga läbi mitme vahendaja, ja mis sest, et lõppkokkuvõttes kordades kallimalt kui kasvõi seesama paljuräägitud Saksamaa.

Gaasist vast niipalju veel, et Ukraina alustas Slovakkiast samuti gaasi nüüd juba füüsilise reversiga, sest virtuaalne ei lähe gaasinappuse tingimustes enam lihtsalt läbi. Vaat siis paradoksi, agressorriigi gaasi ostetakse ikka edasi…

Andres Raid, ajakirjanik