Angela Merkel räägib migrandileppest 14 riigiga, Ungari ja Bulgaaria eitavad seda

Rubriik Maailm On
Angela Merkel
©UU
Angela Merkelil tuleb ilmselt veel sageli kibe nägu pähe, ja mitte ainult õllest.

Tundub, et Angela Merkeli valitsus levitas EL-i Ülemkogu lõppedes kas libauudist või oma soovunelmat, mitte aga reaalset kokkulepet.

Saksamaa kantsler Angela Merkel sai 14 Euroopa Liidu riigilt lubaduse aidata kaasa asüülitaotlusele äraütleva vastuse saanud migrantide tagasisaatmisele, teatas uudisteagentuur dpa laupäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reutersi andmetel on 14 riigi hulgas, kes on väljendanud oma soovi sellist lepingut sõlmida, ka Poola, Ungari ja Tšehhi Vabariik ehk riigid, kes olid vastu pagulaste kohustuslikule kvoodile EL-i liikmesriikide vahel. Teised riigid on Belgia, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Leedu, Läti, Luksemburg, Madalmaad, Portugal ja Rootsi.

Ungari valitsuse pressiesindaja Zoltan Kovacs teatas aga laupäeval, et Budapest ei ole sõlminud Saksamaaga mingit migrantide vastuvõtmise lepet. See oli vastureaktsioon Saksamaa kantsler Angela Merkeli kirjale milles ta väidab, et kokkulepe migrantide tagasivõtmiseks saavutati teiste seas ka Ungariga.

“Sellist lepingut ei sõlmitud,” ütles Zoltan Kovacs Reutersile. “Immigrant ei saa siseneda Ungari territooriumile ilma, et ta siseneks mõnda teise EL-i liikmesriiki,” rõhutas pressiesindaja.

Ka Bulgaaria peaminister Boyko Borisov ütles laupäeval, et keegi ei saa sundida tema valitsust nõustuma migrante tagasi võtma. Borisovi sõnul ei ole Bulgaaria süüdi selles, et ta asub Euroopa Liidu välispiiril.

Valitsuse juht rõhutas, et ta keeldus Saksa kantsler Angel Merkeli nõudmisest võtta vastu Bulgaarias kui esimeses euroliidu liikmesriigis registreeritud migrante.

Borisov viitas samuti kirjale, mille kohaselt kantsler sai nõusoleku 14 riigilt. “Brüsselis saavutatud kokkulepe on vabatahtlikul alusel ja keegi ei saa sundida meid migrante tagasi võtma,” ütles Borisov, kommenteerides EL-i tippkohtumise tulemusi, milles arutati migratsiooniprobleeme.

Lubaduse andnud riikide seas on väidetavalt ka Eesti, kuid Jüri Ratase allaheitlikku poliitikat arvestades ei maksa arvata, et see lubadus paika ei pea.

Merkeli valitsuse siseminister Horst Seehofer on ähvardanud, et kui asüülitaotlejate tagasisaatmises üle-euroopalist kokkulepet ei sünni, hakkab Saksamaa neid juulis piirilt tagasi saatma.

Reedel lahkus Merkel Brüsselist Euroopa Liidu tippkohtumiselt Kreeka ja Hispaania lubadusega võtta tulevikus Saksa-Austria piirilt tagasi inimesed, kes on neil varjupaigataotlejatena registreeritud.

Allikad: radiomaryja.pl, wpolityce.pl, ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused