Angela Merkeli Stasi-aegne äraspidine loogika: sõnavabaduse piiramist olevat vaja vaba ühiskonna toimimiseks

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Saksamaa kantsler Angela Merkel kutsub üles sõnavabadust kägistama.

Saksamaa kantsler Angela Merkel kutsus hiljuti Bundestagis kõnet pidades üles piirama sõnavabadust, et säilitada „vaba ühiskond“.

„Meil on siin riigis sõnavabadus,“ ütles Merkel parlamendiliikmete ees esinedes. „Aga kõigile, kes kurdavad, et nad ei saa enam avaldada oma arvamust, ütlen ma: kui te otsustate avaldada reljeefset arvamust, siis peate ka leppime tõsiasjaga, et sellele hakatakse vastu! Arvamuse avaldamisel on oma hind,“ teatas Merkel emotsionaalselt. „Kuid arvamusvabadusel on ka piirid,“ hoiatas kantsler ja lisas, et need piirid algavad viha levitamisega, teiste inimeste väärikuse jalge alla tallamisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Deutsche Welle kodulehele üles pandud videos kutsub Merkel Bundestagi üles võitlema äärmuslike arvamuste vastu. „Vastasel juhul ei ole meie ühiskond enam vaba, nagu see varem oli.“

Möödunud aastal võeti Saksamaal vastu nn vihakõneseadus, mis lubab näiteks trahvida sotsiaalmeediaettevõtteid kuni 50 miljoni euroga juhul, kui nood ei eemalda oma platvormilt nn vihakõne. Uus seadus on selgelt suunatud kontrollima sõltumatuid meediaettevõtteid ja nn populistlike poliitikuid, kes julgevad rääkida avalikult Merkeli masendavast immigratsioonipoliitikast ja selle tagajärgedest nii Saksamaale kui ka teistele Euroopa riikidele.

Juba on selle seaduse alusel trahvitud mitmeid sakslasi, kuna nood on osutanud migrantide poolt toime pandud vägistamiste statististikale, migrantide töötuse protsendile ja teistele faktidele, mida vasakliberaalid parema meelega ignoreeriksid.

Septembris tuli Saksamaa parlamendi ülemkoda Bundesrat välja seaduseelnõuga, mis vastuvõtmise korral tähendaks järjekordset sammu arvamusvabaduse piiramise suunas. Nimelt keelaks seadus igasuguse EL-i lipu ja hümni mustamise või kritiseerimise.

Allikad: Deutsche Welle, Voice of Europe

3 commentsOn Angela Merkeli Stasi-aegne äraspidine loogika: sõnavabaduse piiramist olevat vaja vaba ühiskonna toimimiseks

 • Avatar
  Leo Viller

  Dr Goebbels oleks frau Merkeli taoliste sõnade ja vihakõnevastase seaduse üle kindlasti suurt rõõmu tundnud. Mõelda vaid – kuidas julgesid Teise maailmasõja ajal mingid britid ja ameeriklased avaldada natsliku Saksamaa vastased reljeefseid ja äärmuslikke arvamusi ning tallata jalgade alla natsiliidrite inimväärikust

 • Avatar
  Tõnu Lehtla

  Asjade loogiline käik. Korraldada multikulti vms segadus, destabiliseerida ühiskond ja hakata siis demokraatia piiramisega korda looma, et luua omakorda eeldused diktatuuri kehtestamiseks. Seada on vist ajaloos juba korduvalt ka varem olnud.

 • Avatar

  Need “äärmuslikud arvamused” on arvamused mis ei lähe kokku valitseva kliki arvamusega.
  Nii lihtne see ongi…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused