Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets: “Euroopa Liit peab rändesurvega rohkem tegelema”

-
30.11.2023
Istung Madridis

Riigikogu EKRE fraktsiooni saadik Anti Poolamets osales koos teiste riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega Madridis rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istungil (COSAC), kus arutelude keskmes on Ukrainaga seotud küsimused ning Euroopa Liidu rände- ja varjupaigareform.

Komisjoni liikme Anti Poolametsa sõnul on rände- ja varjupaigareformi teemaline arutelu praegusel ajal ülioluline. „Euroopa Liit peab rändesurvega rohkem tegelema,“ toonitas Poolamets, kelle sõnul on tähtis ühist õigusraamistikku ajakohastada ja vältida varjupaikade ülekoormamist sisserändajatega, kes rahvusvahelist kaitset ei vaja. „Julgeoleku suurendamiseks tuleb Euroopa Liidu välispiire tugevdada ja piiriületajaid kontrollida. Samuti peab Euroopa Liit tähelepanelikult jälgima Soome- ja Eesti-vastaseid ränderündeid ning toetama Venemaa agressiivse käitumise vastu,“ lausus Poolamets.

Rohepööret ja energiatootmist puudutavas paneelis märkis Poolamets, et Euroopa liidu liikmesriike ootab energiadefitsiit ja majanduslangus, kui jätkatakse forsseeritud rohepöördega. Poolamets tõdes, et Saksamaa, ehitas rohepöörde Putinilt gaasi ostmisele ning seeläbi agressori toetamisele. Praeguse olukorra lahenduseks on üksnes odava, stabiilse ning puhta energia saamine, milleks sobib hästi tuumatehnoloogia. Prantsusmaa, Soome, Rootsi ja teised on selles õigel teel, Saksamaa tuumajaamadest loobumisega valel teel, ütles Poolamets COSAKi plenaaristungil. Seepeale tunnistas ka Saksa esindaja, et neil läks vene gaasiga kehvasti.

Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istung toimus Hispaania pealinnas Madridis 26.–28. novembrini. COSAC on 27 liikmesriigi rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjone ühendav koostööformaat.