Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Antifa äärmuslased on Euroopale sõja kuulutanud

20.08.2020
Antifa märatseb Portlandis.
© Scanpix

Kreeka politsei leidis Thessalonikis Antifa anarhistide peidupaigast relvi ja lõhkeainet. Politsei väitel plaaniti peidupaigas, mille Antifa liikmed hõivasid ebaseaduslikult juba 2004. aastal, rünnakuid politsei ja poliitiliste oponentide vastu.

Politsei korraldas nädala alguses Terra Incognita nimelises peidupaigas reidi ja avaldas hiljem nimekirja hoonest leitud esemetest, nende hulgas oli mitu konteinerit tuleohtliku materjaliga, improviseeritud lõhkeseadeldisi, gaasiballoone, mille külge oli kinnitatud ilutulestikurakette, võltsitud ID-kaarte, ja hulgaliselt kaitsevarustust. Leiti ka 1500 eurot sularaha ning nimekiri saadud annetustest.

Kreeka ajalehe Kathimerini andmetel korraldasid Antifa anarhistid aasta alguses rünnaku paremtsentristlike parlamendisaadikute Stratos Somopoulose ja Anna Efthimiou kontoritele ning ründasid Volose linnapea Achilleas Beose kodu.

Samasugune reid toimus mõni aeg tagasi ka Pariisis, Paris HQ Antifa75 peakorterile, kust leiti samuti lõhkeainet ja hulgaliselt Molotovi kokteile.

Antifa vägivald on viimastel aastatel Euroopas aina jõudu kogunud. Prantsusmaal avastati näiteks Antifa plaan rünnata ja tappa politseinikke, Itaalias arreteeriti aga möödunud kuul Antifa liige, kes oli seotud pommirünnakutega Rooma politseijaoskonna vastu 2017. aastal.

Saksamaal on aga siseriiklik julgeolekuteenistus avaldanud muret, et Antifa äärmuslased võivad hakata lähitulevikus väga sihipäraselt tapma nii politseinikke kui ka oma poliitilisi oponente.

Allikas: Breitbart