Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ärev uudis Prantsusmaalt: terroristid kavandasid keemiarünnakut

-
18.05.2018
Terroristi vahistamine Pariisis.
© AFP Photo/ Scanpix

Terrorioht Lääne-Euroopas võtab ohtlikud mõõtmed, sest islamiäärmuslased on võtnud suuna keemiarelva kasutamisele.

Prantsuse politsei nurjas arvatava terrorirünnaku ja pidas kinni kaks Egiptuse päritolu venda, ütles siseminister Gérard Collomb reedel. “Kaks Egiptuse päritolu noormeest valmistusid tegema rünnakut kas lõhkeaine või ritsiiniga, mis on väga tugev mürk,” ütles minister telekanalile BFMTV. “Nende juurest leiti õpetusi, kuidas valmistada ritsiinipõhiseid mürke.”

“Ritsiini näol on tegemist äärmiselt ohtliku ja samas hõlpsasti valmistatava ainega. Inimese tapmiseks piisab väga väikesest kogusest. Jälgi ritsiinist leidsid USA eriüksused Afganistanis Tora Bora koobastes. USA võimude andmetel katsetas äärmuslik islamirühmitus Ansar al-Islam Põhja-Iraagis muude keemiarelvade seas ka ritsiini,” kirjutas Postimees siis, kui ühest Londoni korterist leitud jäljed surmavast mürgist ritsiinist ja omatehtud labor selle valmistamiseks viisid kuue Põhja-Aafrikast pärit mehe vahistamiseni.

Massihävitusrelvana kasutamiseks on ritsiini valmistamine kulukas ja tehnoloogiliselt keeruline. Terrorismieksperdid on juhtinud tähelepanu, et ritsiini või mõnda muud samalaadset keemiarelva võidakse kasutada hoopis psühholoogilise relvana, näiteks metroosse pihustatuna. “See on ainult aja küsimus, kuni terroristid saavad omale niisugused relvad,” ütles Briti peaminister Tony Blair juba 2003. aastal.

Prantsusmaa hoiab juba aastaid kõrgendatud terroriohu tõttu sõdureid tänavatel, mis aga mõjub riigi rahakotile valusalt. Lisaks on suureks probleemiks ka immigrantide laagrid Pariisis, Calais`is ja mujal ning sisserändajate poolt kontrollimatuse piirile viidud kuritegevus. Charlie Hebdo, Bataclan ja Nizza on terroriohust kantud märgusõnad, mis hoiavad Prantsuse ühiskonda pidevalt ärevil.