Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Ärmataja” hakkab nõustama laristavat Kreekat – kas on karta veelgi suuremat võlakoormat?

-
03.09.2019
Mees, kes on välismaal kümneid kordi populaarseim kui temast väsinud kodumaal – Toomas Hendrik Ilves.
© Scanpix

President Toomas Hendrik Ilves nimetati Kreeka digipoliitika ministri Kyriakos Pierrakakise nõunikuks – huvitav, kas kreeklased ikka teavad, milline on ekspresidendi maine kodumaal?

Delfi kirjutab: “Ilves hakkab kuuluma kreeklastest ja välismaistest ekspertidest moodustatud komisjoni, mis koostab Kreeka avaliku halduse digitaliseerimise kava ja nõustab ministeeriumi, vahendab väljaanne Kathimerini, viidates riiklikule uudisteagentuurile ANA-MPA.

Kava eesmärk on hõlbustada välisinvesteeringuid, lihtsustades protsesse; luua koostalitlusvõime; parendada küberturvalisust ja hoogustada investeeringuid idufirmade ökosüsteemi.”

Kahtlemata on Toomas Hendrik Ilvese teadmised ja oskused suured, kuid sellega ei lähe kaasa tema eetilisus ja moraalne tase. Tema maine välismaal on ilmselt mehe enda ja tema-aegse Eesti kujundatud ega sisalda suure osa kodumaiste inimeste vastumeelsust ülbe, enesekeskse ja raiskava ekspresidendi suhtes.

Kreeklastele mõeldes jääb üle vaid loota, et neil ei lähe Ilvesega samamoodi nagu ukrainlastel Gruusia ekspresidendi Mihheil Saakašviliga. Aga “ärmataja” sobib võlgades riigile nõu andma küll, kui tahetakse jätkata sama poliitikat.