Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Austraalia peaminister: “Ei ole vaja importida Austraaliasse asju, mis juhtuvad teistes riikides”

-
02.06.2020
Austraalia peaminister Scott Morrison ei kiida heaks Ameerika probleemide importi Rohelisele Mandrile.
© EPA/Scanpix

USA rahutuste taustal keevad vasakliberaalid üle ka mujal maailmas ja on vaja mõistuse häält, et nad reaalsusesse tagasi tuua.

Austraalia peaminister Scott Morrison ütles USA-s vallandanud rahutusi silmas pidades: “Ei ole vaja importida Austraaliasse asju, mis juhtuvad teistes riikides”.

Austraalias Sydneys tuli teisipäeval üle 1000 inimese tänavatele, et väljendada protestimarsis solidaarsust neile ameeriklastele, kes on Ameerikas poliitika tänavatele viinud..

Politseieskordi saatel läbi kesklinna kulgenud rongkäigus kanti plakateid nagu “Mustade elud loevad”, “Aborigeenide elud loevad”, “Valgete vaikimine on vägivald” ja “Me näeme teid, me kuulame teid, me seisame teiega”.

Meeleavaldus korraldati hoolimata sellest, et mõned korraldajad tühistasid ürituse esmaspäeval, kartes kokkupõrkeid vastumeeleavaldajatega. Ka teistes Austraalia linnades on kavas protestid Floydi surma vastu.

Liberaalne maailm hoidus samas tänavatele tulemast, kui Iraagi varjupaigataotleja Ali Bashar vägistas ja tappis 14-aastase Saksa neiu Susanna Feldmani – tema elu ei lugenud ja valged liberaalid vaikisid. (AP-BNS-UU)