Austria: 40 protsenti islamiradikaalidest tuli riiki asüülitaotlejaina

Maailm,
- Updated

Austria siseministeeriumi andmeil on viimaste aastate jooksul tuvastatud 287 islamiradikaalist 40 protsenti saabunud riiki varjupaigataotlejana, vahendab BNS.

Ministeerium märkis, et andmed hõlmavad ajavahemikku alates 2011. aasta algusest kuni selle aasta 1. juulini. Need numbrid avalikustati esmaspäeval vastuseks immigratsioonivastase Vabaduspartei järelepärimisele parlamendis.

Ministeerium teatas, et tuvastatud radikaalidest 44 on ilmselt Süürias hukkunud, 87 naasnud võitlemast Süürias või Iraagis ning viiekümnel takistati neis kahes riigis äärmusvõitlejatega ühinemast. Ülejäänud arvatakse olevat endiselt selles piirkonnas.

Ministeeriumi pressiesindaja Karl-Heinz Grundböck ütles, et enamik nimetatuist radikaliseerusid pärast Austriasse saabumist. Suurim rahvusrühm äärmuslaste seas on tšetšeenid.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused