Austria ekskantsler Sebastian Kurz: korraks must kivi jõepõhjas, et siis taas laineharjale tõusta

Maailm,
©Scanpix
Populaarne Sebastian Kurz pakib oma asjad korraks kokku, et varsti võimsana taas naasta.

Ehkki Austria kantsler Sebastian Kurz oli sunnitud umbusaldushääletuse tõttu tagasi astuma, näitavad uued arvamusküsitlused, et temast võib siiski saada uuesti Austria kantsler.

Austria ajalehe Krone poolt läbiviidud küsitluse kohaselt toetab Kurzi paremtsentristlikku Austria Rahvaparteid (ÖVP) 38% vastanutest, mis on rohkem kui 2017. aasta sügisel üldvalimistel saadud 31,5%. Teisel kohal on sotsiaaldemokraadid 21%-ga. 2017. aastal kogusid sotsid valimistel 26.9% häältest.

Krone küsitlus toimus vahetult pärast umbusaldushääletust parlamendis, mille Kurz kaotas. Umbusaldushääletus toimus ÖVP koalitsioonipartneri Austria Vabaduspartei (FPÖ) nn Ibiza afääri tagajärjel (FPÖ liidri Heinz-Christian Strache kohta avalikustati kompromiteeriv video).

FPÖ toetus on skandaali tagajärjel langenud 19% peale (2017. aastal valimistel oli see 26%).

Uuringufirma Demox Researchi poolt läbiviidud küsitlus kinnitab samuti, et Kurz on populaarsust kasvatanud ja selle küsitluse kohaselt on ÖVP toetus praegu 37,5%, mis on 3,5 protsendi võrra enam kui mai alguses, enne skandaali.

Liberaalid ja rohelised on küll samuti veidi toetust kasvatanud, kuid jäävad teistele siiski kõvasti alla. Liberaalse NEOS partei toetus on 10,5% ja rohelistel 8,5%.

Austria erakorralised valimised toimuvad septembris.

Allikas: Politico

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused