Austria islamivastase rühmituse liikmed mõisteti vihakõnesüüdistuses õigeks

Maailm,
©AP/Scanpix
Austria kantsler Sebastian Kurz on riigi mõistuse teele juhatanud.

Austria jõudmist mõistuse teele kinnitab üks äsjane kohtuotsus, mõistusevastaselt tegutseb veel vaid globalistist president Alexander van der Bellen.

Austria kohus mõistis neljapäeval vihakõne ja kuritegelikku rühmitusse kuulumises õigeks parempoolse Austria Identitaarse Liikumise (IBÖ) 17 liiget. Kaks isikut aga mõisteti süüdi väiksemates rikkumistes, mille eest määrati neile rahatrahv.

Protsess IBÖ kümne mõjuka liikme ja seitsme aktiivse toetaja üle algas varem juulis Grazi linnas. Prokurörid tõid protsessi käigus eraldi esile juhtumi 2016. aastal, kui süüdistatud murdsid sisse Rohelise Partei harusse Grazi linnas ning veeretasid katusel lahti loosungi “Islamiseerimine tapab”.

Aasta hiljem tegid nad sama Viinis asuva Türgi saatkonna katusel. Tollal ütles loosung: “Erdoğan, vii oma türklased koju”.

Prokuröride hinnangul lõikas rühmitus kasu Austria ühiskonnas kasvavast vastumeelsusest äärmusislamistide terrorirünnakute ees, tõmbas selles kontekstis võrdusmärgi “islami ja islamistliku terrori” vahele ning kujutas moslemeid potentsiaalsete terroristidena.

Kohtu otsus tundub õiglasena, sest tegu oli protestiga ning loosungite sisu on Euroopas toimuva taustal täiesti õige, vahe islami, islamiseerumise ja islamistliku terrori vahel aga hägustub pidevalt.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused