Austria linn keeldub edasisest põgenike vastuvõtust räige vägistamisjuhtumi tõttu

Maailm,
- Updated

Aprilli lõpus toimus Austria linnas Tullnis jõhker vägistamisjuhtum, mille käigus vägistasid kolm meest 15-aastase neiu. Selle nädala teisipäeval kuulas kohalik politsei üle ühe kahtlusaluse.

Tegemist on asüülitaotlejaga Somaaliast, teine väidetav kahtlusalune on pärit Afganistanist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tullni linn on reageerinud juhtumile väga konkreetselt. Kuna kurjategijad on suure tõenäosusega asüülitaotlejad, keeldub linnavalitsus kuni asjaolude täpsema selgumiseni uute põgenike vastuvõtmisest. Linna juba majutatud ja reeglitest ning seadustest kinni pidavate põgenikke toetatakse edasi.

Tullni linnapea Peter Eisenschenk ütles ühes intervjuus ajakirjandusele, et tal puudub igasugune tolerantsus kuritegelikult käituvate asüülitaotlejate vastu, kes ühtlasi kasutavad ära austerlaste külalislahkust. „Arvestades seda, mida need kurjategijad noorele tüdrukule tegid, tuleb nende suhtes rakendada kõige karmimaid seaduseid,“ ütles Eisenschenk.

Politsei võttis DNA-proovi 59 asüülitaotlejalt, kes on majutatud Tullni ja selle ümbrusesse. Üks kahtlusalune kuulati üle. Mees on vahi all ja juhtumi uurimine jätkub.

15-aastane neiu vägistati 25. aprilli hilisõhtul, kui ta oli teel koju. Vägistajaid oli kokku kolm.

Austria Vabaduspartei kantsler  Christian Hafeneckeri sõnul jääb arusaamatuks, miks varjati vägistamisjuhtumit ligi kolm nädalat ega teavitatud sellest Tullni elanikke, kes selle tagajärjel olid jätkuvalt pidevas ohus.

„Loendamatud juhtumid näitavad selgelt, et asüülitaotlejate sildi all esinevad moslemimeestest migrandid kujutavad endast kontrollimatut ohtu. Seega on väga arusaamatu, miks ei hoiatatud Tullni elanikke kohe,“ ütles Hafenecker.

Kohaliku politsei sõnul ei teavitanud nad avalikkust vahetult peale kuriteo toimepanekut, kuna ei soovinud seada ohtu uurimise esialgset kulgemist.

Allikas: APA, Prison Planer   (refereeris ja tõlkis Triin van Doorslaer)

FOTO: Scanpix -Austriasse tungivad migrandid 2015 a.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused