Austria paneb moslemitüdrukud pea paljastama — see ongi integratsioon Lääne ühiskonda

MosleminaisedMosleminaised

Austria valitsus teatas kolmapäeval kavatsusest kehtestada lasteaedades ja algkoolides moslemirättide keeld.

Haridusminister Heinz Fassmann ütles, et seaduseelnõu valmib suveks. Tema sõnul on see sümboolne samm sõltumata sellest, kui paljusid lapsi see puudutab, vahendab BNS.

Rätikeelu idee käis nädalavahetusel välja parempoolsesse Vabadusparteisse (FPÖ) kuuluv asekantsler Heinz-Christian Strache, kelle sõnul tuleb alla 10-aastaseid tüdrukuid kaitsta, et nad saaksid “vabalt lõimuda ja areneda”.

Mõtet toetab ka paremtsentristliku Rahvapartei (ÖVP) liikmest kantsler Sebastian Kurz. “Me soovime, et kõigil tüdrukutel oleks Austrias ühesugused võimalused,” ütles ta raadiojaamale Ö1 ja lisas, et tuleks hoida ära “paralleelühiskondade” areng.

Eestis pole moslemirättide kandmine veel probleemiks olnud, sest siinne moslemikogukond on tänu rahvusmeelse ühiskonnaosa vastuseisule massiimmigratsiooni suhtes ka suhteliselt väike. Siiski torkab ka Tallinna linnapildis silma moslemirättidega naisi. Ühest küljest on see tore, kui inimesed hoiavad kinni traditsioonidest, kuid teisalt on see kui väljakutse põlisrahvale — näete, olen siin, ja teen, mida tahan. Võib olla kindel, et selliste rättideta võetaks nad kiiremini omaks, sest võõrapärane riietus on paraku piiri tõmbamine enda ja teiste vahele. Tegu on valikute küsimusega.

Kui mosleminaised soovivad olla osa sellest ühiskonnast, kuhu nad on tulnud elama teistsugust elu kui kodumaal, siis oleks õige võtta üle ka siinsed tavad ja hakata elama läänelike naiste kombel. Kui nad aga soovivad jätkata islami traditsioone, siis saavad nad seda edukalt teha oma kodumaal. Võõraste tavade eksporti peabki Austria kombel takistama.

Kommentaarid