Austria piirangutevastased: me pole natsid ega kurjategijad, me võitleme vabaduse eest

Maailm,
©Scanoix
Protest Viinis.

Austria pealinnas Viinis avaldas laupäeval kümneid tuhandeid inimesi meelt koroonameetmete vastu, sealhulgas vaktsineerimiskohustuse ja kodus püsimise käsu vastu vaktsineerimata inimestele.

Politsei teatel osales meeleavaldusel umbes 44 000 inimest.

Piiranguvastased on nädalavahetuseti tänavaile tulnud alates sellest, kui Austria otsustas läinud kuul esimese EL-i riigina teha koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohustuslikuks.

Novembris kehtestatud osaline lukustus lõppeb vaktsineeritute jaoks pühapäevast. Teised peavad koju jääma.

“Ei vaktsineerimisfašismile,” seisis ühel protestiplakatil. “Ma ei ole neonats ega kurjategija,” öeldi teisel. “Ma võitlen vabaduse eest ja sundvaktsineerimise vastu.”

Vaktsineerimine muutub veebruarist kohustuslikuks kõigile üle 14-aastastele elanikele, erand tehakse vaid tervislikel põhjustel.

Valitsuse teatel ei hakata kedagi jõuga pookima, kuid vaktsiinist keeldumise korral tehakse esmalt 600 eurone trahv, mis võib tõusta hiljem 3600 euroni. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused