Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Austria siseminister: “Pole mingit põhjust, miks afgaanid peaks nüüd Austriasse tulema”

-
19.08.2021
Afganistani migrandid tunglesid Austria piiril juba 2015. aastal.
© Scanpix

Austria deklareerib, et vaatamata Talibani võimu ülevõtmisele ei ole riik tulevikus valmis Afganistanist täiendavaid pagulasi vastu võtma.

“Ebaseaduslik ränne, mis kulgeb läbi tosina turvalise riigi ja kus migrandid valivad lihtsalt sihtkoha, tuleb peatada,” ütles siseminister Karl Nehammer (ÖVP) väljaandele Welt vahetult enne ELi siseministrite konsultatsioone. “Pole mingit põhjust, miks peaks afgaan nüüd Austriasse tulema.”

Ta juhtis tähelepanu sellele, et tema riik on viimase viie aasta jooksul andnud kaitse rohkem kui 130 000 inimesele, olles sellega ELis kolmas. Neist veidi alla 35 000 on olnud afgaanid.

“Juba see näitab selgelt, et arutelu täiendava vastuvõtu üle ei saa olla Austria jaoks teema,” jätkas minister. Lisaks kujutavad eelkõige Afganistanist pärit noormehed endast „suurt väljakutset integratsioonile ja sotsiaalsüsteemile”, sest nad on sageli madala haridustasemega või kirjaoskamatud inimesed.

Nehammer kutsus üles Afganistani naaberriike pagulaste vastuvõtmisega tegelema. “See tähendab, et praegu on esmatähtis rääkida Afganistani naaberriikidega, et tagada kaitse ja abi piirkonnas – vastavalt Genfi pagulaskonventsioonile. EL peab nüüd kasutama ettevaatusabinõusid, et vältida rännet Euroopasse.”

Nehammeri sõnul soovib Austria jätkata afgaanide väljasaatmist: „Kui väljasaatmine ei ole Euroopa inimõiguste konventsioonis sätestatud piiride tõttu enam võimalik, peame Euroopa Liidus kaaluma alternatiive. Võimalik oleks väljasaatmiskeskused Afganistani ümbruses. “Tahan teha selle ettepaneku kolmapäeval ELi siseministrite aruteludele,” ütles minister.

Ta lisas: “Kuna kurjategijatest varjupaigataotlejaid on palju – eriti Afganistanist -, peab see olema ELi riikide huvides ja vastama Genfi pagulaskonventsiooni põhiideele, mis kohustab ka pagulasi järgima vastuvõtva riigi seadusi ega keela ka väljasaatmist.”

Allikas: Epoch Times