Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Austria valmistub rändekriisi süvenedes piiri sulgema, Ungari hoiatab uue põgenikelaine eest

-
28.05.2018
Ungari piiritara tagab riigile kaitstuse.
© AFP Photo/Scanpix

Austria siseminister Herbert Kickl teatas, et riigi piirid suletakse kohe, kui Balkanist lähtuv immigrantide ränne nendeni peaks jõudma.

Ajalehe Kronen Zeitung andmetel ütles Kickl, et siseministeerium, piirivalve ja politsei hakkab juuni algusest olema täielikus valmiduses piirile minekuks.

“Kontrollimatud rändevood, nagu need olid 2015. ja 2016. aastal, ei tohi kunagi enam korduda,” ütles siseminister, kes lubas anda endast kõik, et vältida tollase korralageduse kordumist. Muuhulgas kavatseb ta isiklikult olukorda igapäevaselt kontrollida.

Siseministeeriumi ja piirivalveameti alluvuses on 500-600 liikmega üksus, mida kasutatakse vajadusel piiripunktide sulgemiseks, samuti on neil olemas kaasaegsed piirikontrollimeetodid, nende seas liigutatavad konteinerid ja piirdeaiad. “Oleme valmis piirile minema,” rõhutas Kickl.

Bosnia serblaste armee hoiatas, et 120 000 sisserändajat on teel Bosnia ja Hertsegoviina suunas, et sealt edasi jõukasse Lääne-Euroopasse tungida. Marsruudil asuvad riigid püüavad vältida nende läbipääsu. “Kui nad leiavad nõrku kohti, murravad sajad sisserändajad läbi,” ütles Bosnia politseiallikas.

Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović rääkis reedel, et Horvaatia teeb kõik endast oleneva, et takistada ebaseaduslike sisserändajate rännet Bosniast ja Hertsegoviinast ning teatas, et nende riik annab Bosniale võimalikult konkreetset toetust.

Ungari välisminister Peter Szijjarto hoiatas, et uus rändelaine ohustab Euroopat ning selle lõuna- ja kagupiir on endiselt sama avatud, nagu kolm aastat tagasi, erandiks muidugi Ungari ise. Piirkonna riigid kogunevad 6. juunil Austriasse Salzburgi, et olukord läbi arutada.